A klasa: Victoria wygrywa z KS Walim

Victoria Świebodzice przerwała passę KS Walim. Pre show czternastej kolejki wałbrzyskiej Serie A przyniósł dosyć ciekawe starcie z korzyścią dla gospodarzy. Nie mniej jednak obie ekipy wykręciły pozytywną walkę.

Ekipa Roberta Rzeczyckiego zaczęła od budowania ataku od linii obrony, z kolei Victoria zaczęła atakować dosyć szybko. W meczu przeważały stałe fragmenty gry w wykonaniu drużyny Daniela Gandery. Mimo wielu ofensywnych akcji wynik do przerwy brzmiał 0:0.

Po zmianie stron nadszedł czas na kolejną dawkę emocji. W 58 minucie wspomniany Gandera zagościł w polu karnym Marcela Zielińskiego i odgrał podanie z pierwszej piłki do Błażeja Gromniaka. Ten z kolei nie zawahał się i oddał precyzyjny strzał – również z pierwszej piłki – po długim słupku na 1:0. W 78′ po podaniu ze środka boiska Tomasza Borgonia sytuację wykorzystał mocnym strzałem Paweł Grzesiak, a co za tym idzie podwyższył wynik na 2:0. Mimo, że niemal w końcówce spotkania Walim mógł strzelić bramkę kontaktową, to jednak wynik 2:0 okazał się ostatecznym.

Warto wspomnieć, że to trzecie zwycięstwo Victorii z rzędu oraz drugie – również z rzędu – na własnym boisku

Victoria Świebodzice 2:0 (0:0) KS Walim

Gromniak 58′, Grzesiak 78′

Victoria: Michno – Pyda, Suchomski, Szczepański, Błaszczak, Gandera, Borgoń, Grzesiak, Krzyżanowski, Gromniak, Antas

Dominiak, Dobrowolski, Wojdat

Walim: Zieliński – Kraus D., Skotnicki, Słapek, Drąg, Kozak, Młocek, Byrski, Kraus A., Ryś, Rzeczycki