A klasa: Iskra Witków zdobywa Podgórze

W zeszłej kolejce, podczas starcia z KS Walim gra Iskry wyglądała już lepiej. Teraz nadszedł punkt kulminacyjny, a dokładnie rzecz biorąc przełomowe spotkanie z Podgórzem Wałbrzych na wyjeździe.

Grający trener Bartek Ogrodnik (na zdjęciu) skompletował kolejny hat trick w rozgrywkach wałbrzyskiej Serie A i to w pierwszej połowie! Dodatkowo Dominik Gryka oraz Dominik Kałuźiński także dorzucili po jednym trafieniu. Dla gospodarzy celnie trafił Kamil Mocydlarz. Wynik 1:5 do przerwy praktycznie ustanowił wynik spotkania.

W drugiej odsłonie załoga z Witkowa nadal szukała dogodnych sytuacji na bramkowe zdobycze. Podgórze nie moglo do końca rozegrać precyzyjnego ataku pozycyjnego. Jedynie prezent w postaci samobójczej bramki Daniela Kołodzieja poskutkował drugą bramką dla Podgórza. Zwycięstwo Iskry jest ich pierwszym od pięciu kolejek i jakże ważnym w tym przypadku.

Podgórze Wałbrzych 2:5 (1:5) Iskra Witków

Mocydlarz 43′  – x3 Ogrodnik 9′,25′,36′; Gryka 14′, Kałuźiński 29′, Kołodziej 61′ (s)

Podgórze: Kubiak – Mikołajski, Śpiewak (46′ Kobylański), Sysiak, Mocydlarz, Łuszczyk, Kubiak, Koper (46′ Pycha), Klara, Kędzia (52′ Szymański), Ajchel

Lewandowski

Witków: Poręba – Adamski (75′ Pach), Ogrodnik K., Kołodziej, Kurnyta, Groń, Krupa, Kazimierek, Gryka, Kałuźiński (85′ Skut), Ogrodnik B.