02/03/2021

IV liga: Górnik z trudem, ale zwycięski

Mecz Górnika Wałbrzych z Piastem Żerniki okazał się trudną przeprawą dla wałbrzyskiej drużyny. Pewni siebie gospodarze szybko zdominowali rywala. Już w 11 minucie meczu Kamil Młodziński wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Podopieczni trenera Jacka Fojny nie zwalniali tempa, ale o dziwo to goście stworzyli sobie wyborną sytuację bramkową. Swaczewski przegrał jednak pojedynek z Damianem Jaroszewskim. Gdy wszystkim wydawało się, że do przerwy nic się już nie zmieni, Piast strzela bramkę na 1:1.

W drugich 45 minutach gra była o wiele bardziej wyrównana. Goście grali odważnie i nieoczekiwanie w 53 minucie meczu po strzale Telatyńskiego wyszli na prowadzenie. Sześćdziesiąt sekund później było już 2:2. Świetnie w polu karnym rywala zachował się Piotr Krawczyk.

Dziesięć minut później do bramki gości trafił rozgrywający dobre zawody Damian Chajewski. Gol ten dał Górnikowi komplet punktów i utrzymanie miana drużyny bez porażki w obecnych rozgrywkach.

Górnik Wałbrzych – Piast Żerniki 3:2 (1:1)
11’ Młodziński, 54’ Krawczyk, 64’ Chajewski – 45’ Tylka, 53’ Telatyński

Górnik: Jaroszewski – Krawczyk (60’ Rodziewicz), Smoczyk, Orzech, Michalak – Rytko, Oświęcimka, Wepa, Chajewski, Tragarz (72’ Rękawek) – Młodziński (58’ Jakacki).