27/02/2021

A klasa: Sudety bliskie remisu z liderem

Nie ulega wątpliwości, że odliczaliśmy dni do spotkania twarzą w twarz Sudetów Dziećmorowice z Orłem Lubawka. Bitwa renesansowych Sudetów z liderami klasyfikacji generalnej wałbrzyskiej Serie A rozgrzała boisko w Dziećmorowicach.

Mecz zachwicił rozmaitością akcji, a co za tym idzie stał na wysokim poziomie. Sudety na swojej ziemi pokonały 6:0 Górnika Wałbrzych. To była naprawdę mocna podbudowa pod starcie z Orłami Jean-Claude Van Damme’a. Z przodu Michał Wądołowski wraz z Piotrem Osieckim dwoili się by otworzyć wynik spotkania. W stawce Lubawki zabrakło rozgrywającego z 15 bramkami na koncie Krzysztofa Musiała.

Zarówno jeden jak i drugi team miał kilka przysłowiowych “setek”. Dwie wykorzystali piłkarze Lubawki za sprawą Piotra Gleba w pierwszej części rywalizacji oraz Kacpra Schabińskiego – w drugiej. Pierwsza bramka padła po akcji Rafała Grzelaka z lewego skrzyda. Mimo, że Marcin Byra wybił piłkę na 11 metr, to dobił ją Gleb. Druga z kolei padła po akcji bezpośrednio rozegranej z Jackiem Adamowiczem (na co dzień służy w wojsku) na jeden kontakt. Autorem gola został wspomniany Schabiński,a piękną asystę zaliczył właśnie Adamowicz. Niemal pod koniec spotkania podyktowany został rzut karny dla Sudetów. Jedenastkę na zdobycz bramkową zamienił wspomniany Osiecki. Do samego końca zawodnicy z Dziećmorowic walczyli o remis.

Sudety Dziećmorowice 1:2 (0:1) Orzeł Lubawka

Osiecki 83′ – Schabiński 36′, Gleb 59′

Sudety: Byra Marcin – Byra Mariusz (65′ Kobus), Choma, Łęczycki, Kwiatkowski, (70′ Lech) Kurcek, Szpindler, Baran, Bartnikowski, Wądołowski, Osiecki

Lubawka: Gruszka – Lidwin, Szyszka, Kruczek, Grzelak, Hadała, Meuszyński (73′ Wincza), Schabiński, Walczak (67′ Łużecki), Gleb (88′ Jarosiński), Adamowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.