I liga koszykówki: Górnik wygrywa w Siedlcach

Miło było patrzeć na grającą efektownie i efektywnie drużynę Górnika. Drużynę, która w trakcie rozgrywki, demolowała, niszczyła, czy wręcz miażdżyła rywala. W najlepszych momentach biało-niebiescy prowadzili nawet 30 punktami.

Wysoka skuteczność z gry, pierwszy raz w tym sezonie, dała Górnikowi spokój w grze. Dodatkowo, jak zwykle świetnie Niedźwiedzki. Jego dwucyfrowy wynik (tym razem 27), staje się powoli normą. Doskonale w Siedlcach radził sobie także Ratajczak, który dorzucił 20 oczek. Kolejne 14 Dera pokazało, że Górnik, przy spełnieniu pewnych warunków, jest bardzo groźny dla wszystkich.

W pierwszych dwóch kwartach wałbrzyszanie dominowali. Szczególnie dobrze ich gra wyglądała w pierwszych 10 minutach gry. Druga kwarta była już bardziej wyrównana. Nie zmieniło to jednak wyniku. Górnik do przerwy prowadził 53:31.

Po przerwie gospodarze starali się odrobić straty, ale na ich drodze stali twardo grający wałbrzyszanie. Gdy na 4 minuty przed końcem trzeciej kwarty Górnik prowadził 30 punktami, można było na konto drużyny, powoli dopisywać komplet punktów. Miejscowa drużyna zaczęła zbliżać się do biało-niebieskich dopiero, gdy za pięć fauli z parkietu zeszli Wróbel, Krzywdziński, Niedźwiedzki. Zabrakło im jednak czasu.

SKK Siedlce – Górnik Trans.eu Wałbrzych 81:95 (10:27, 21:26, 21:23, 29:19)

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 27, Ratajczak 20, Der 14, Kruszczyński 8, Wróbel 8, Spała 7, Krzywdziński 6, Durski 5, Glapiński 0, Jeziorowski 0