A klasa: Stanowice wysoko pokonały Słotwine

Nie ulega wątpliwości, że mecz Herbapolu Stanowice z Błękitnymi Słotwina miał sporo ciekawych momentów i bramek. Express jedenasty raz z kolei zgarnął punkty i wysłał mocne oświadczenie w kierunku Orła Lubawki.

W 8 minucie spotkania snajper Mariusz Stolarz otworzył wynik spotkania i zdobył swoją siedemnastą bramkę w rundzie jesiennej. W meczu jak wiemy – z powodu kartek – nie wystąpił Michał Pospiszyl i Michał Krzeczowski. Z kolei Łukasz Krzeczowski szukał trafienia przed linią pola karnego najlepszej obrony w lidze. Wynik 0:1 do przerwy podkręcał atmosferę przed drugą odsłoną.

Jednak tuż przed przerwą doszło do poważnej kolizji. W sprinterskim pojedynku zderzyli się ze sobą kapitan Jakub Pospiszyl i Patryk Łuka. Dwaj piłkarze zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście z ich zdrowiem wszystko jest w porządku.

W drugiej części rywalizacji precyzją wykazał się wchodzący Dawid Białecki, a Patryk Kuczma zanotował dwie bramki. Było blisko aby ustrzelił hat trick’a. Marcin Stolarz też czaił się na ten wyczyn i był tego bardzo blisko po zdobyciu kolejnej bramki na 5:0 dla Stanowic. Wynik spotkania ustanowił wspomniany Białecki.

Jak już wiemy, to Orzeł Lubawka zgarnął Mistrzostwo jesiennej rundy wałbrzyskiej Serie A, ale piłkarze ze Stanowic rozegrali piękną i ofensywną rundę. Fantastyczna pozycja startowa Herbapolu do gry w rundzie wiosennej oraz starcie z Orłami Jean Claude-Van Damma’ w szesnastej kolejce może wywołać rasowe trzęsienie ziemi!

Z kolei celem Błękitnych jest utrzymanie w lidze, ale zawodnicy po cichu liczą, że uplasują się w czołowej 10 klasyfikacji generalnej. Zatem, czekamy na wiosnę!

Błękitni Słotwina 0:6 (0:1) Herbapol Stanowice

x2 Stolarz 8′,75; x2 Białecki 50′,89′; x2 Kuczma 53′,65

Błękitni: Nykiel – Stabrawa, Sieradzki, Rudnicki (73′ Bonciuń), Piątkiewicz P., Mróz (80′ Patyk), Łuka (46′ Kukułka), Łabuz, Krzeczowski Ł., Dukat, Błasiński (73′ Dziurbacz)

Kuczmajewski, Piątkiewicz T.

Herbapol: Simajtis – Janiszewski, Kuczma, Lesiński, Maziarz, Pospiszyl J. (46′ Białecki), Osika, Więcław D. (50′ Makowski), Więcław K., Żmijewski, Stolarz