Ekstraliga: Bramka na wagę zwycięstwa

Nie łatwą przeprawę miały piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w wyjazdowym spotkaniu z UKS SMS Łódź. Trzymający do samego końca w napięciu mecz swoje rozstrzygnięcie miał tuż przed ostatnim gwizdkiem.

W pierwszej odsłonie meczu piłkarki z Wałbrzycha wypracowały jedną dogodną sytuację na zdobycie bramki za sprawą Oliwii Rapackiej. Po ekstremalnym rajdzie ofensywnej zawodniczki i strzale piłka zatrzymała się jednak na poprzeczce. Łódź również szukała swoich sytuacji, a kiedy do nich dochodziło to skutecznie broniła Jagoda Sapor.

Po zmianie stron było podobnie, choć gra PWSZ uległa zmianie. Nabrała tempa, agresji, bardziej korzystnych ataków pozycyjnych i tuż przed ostatnim gwizdkiem Klaudia Fabova sprawiła, że trzy punkty i zwycięstwo pojechało do Wałbrzycha. Wcześniej także Mesjasz zdobyła bramkę, lecz z racji przewinienia w polu karnym nie została ona uznana.

UKS SMS Łódź 0:1 (0:0) AZS PWSZ Wałbrzych

Fabova 90′

PWSZ: Sapor – Szewczuk, Zawadzka, Mesjasz, Kędzierska, Dereń, Ostrowska, Rapacka (90′ Kuciewicz), Zając (80′ Głąb), Miłek, Fabova (90′ Rozmus)

Głowacka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

A klasa: Stanowice wysoko pokonały Słotwine

Nie ulega wątpliwości, że mecz Herbapolu Stanowice z Błękitnymi Słotwina miał sporo ciekawych momentów i bramek. Express jedenasty raz z kolei zgarnął punkty i wysłał mocne oświadczenie w kierunku Orła Lubawki. W 8 minucie spotkania snajper Mariusz Stolarz otworzył wynik spotkania i zdobył swoją siedemnastą bramkę w rundzie jesiennej. W […]