A klasa: Gladiatorzy z Głuszycy zdobyli Nowe Miasto

Odliczaliśmy dni do bezpośredniego starcia Górnika Nowe Miasto z Włókniarzem Głuszyca o czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej wałbrzyskiej Serie A. Gladiatorzy zdobyli nie tylko Nowe Miasto, ale i wspomniane miejsce w tabeli.

Już w 6 minucie wynik otworzył Mateusz Chmielarz, a niedługo potem Kacper Kulik (na zdjęciu) podwyższył na 2:0 dla Głuszycy. Zawodnicy trenera Grzegorza Bachmatiuka czuli się pewni i mocni. Kolejne składne akcje poskutkowały bramką Mateusza Kaźmierczaka. Na kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy celnym strzałem odpowiedział Adrian Matuła.

Mimo kolejnej dawki ofensywny w drugiej odsłonie wynik 3:1 okazał się ostatecznym rezultatem na korzyść podbudowanego zespołu Włókniarza Głuszyca. Co ciekawe, w drugiej połowie doszło do pojedynku Damiana Wolkensteina z wspomnianym Kacprem Kulikiem.

Zawodnicy znają się dosyć dobrze, bowiem reprezentują barwy Zespołu Szkół Numer 5 w futsalowych rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego w Wałbrzychu. Ostatnio wspólnie z między innymi Kamilem Mocydlarzem z Podgórza wywalczyli mistrzostwo w Hali Wałbrzyskich Mistrzów.

Górnik Nowe Miasto 1:3 (1:3) Włókniarz Głuszyca

Matuła 41′ – Chmielarz 6′, Kulik 14′, Kaźmierczak M. 31′

Górnik: Sprawka (46′ Małek) – Wroczyński G., Wroczyński Mateusz, Wroczyński Marcin, Stec, Rosiński, Misiułajtys S. (46′ Wolkenstein), Misiak (70′ Walkosz-Berda), Matuła (65′ Misiułjatys Ł.), Fedycki (65′ Szydłowski), Bąkiewicz

Raciniewski, Kulik

Włókniarz: Steciuk (46′ Pastuła) – Bachmatiuk, Chmielarz, Iwanidis, Kaźmierczak M. (90+3 Pietras), Kosior (70′ Kaźmierczak D.), Kubacki, Kulik (64′ Rzeczkowski), Literski, Walkowicz (60′ Ręczkowski), Wójcicki (82′ Kameczura)