SZS: Znamy finalistki koszykówki

Przedpołudnie w Hali Wałbrzyskich Mistrzów okazało się niezwykle ciekawe ze względu na półfinałową rywalizację dziewcząt w koszykówce. W emocjonującej bitwie udział wzięły trzy zespoły: SP 5 z Wałbrzycha, SP 6 ze Świdnicy oraz GIM 1 z Boguszowa Gorc.

W pierwszym meczu (cztery kwarty po 7 minut) spotkały się drużyna GIM BG i SP 5 WCH. Mecz toczył się w ciekawym obliczu rywalizacji. Można było zaobserwować wiele zbiórek pod koszem, kilka rzutów osobistych czy chociażby próby wykonania celnych rzutów za 3 punkty. Ostatecznie zwyciężył zespół SP 5 wynikiem 20:11.

Drugi mecz ponownie na parkiecie przywitał SP 5 i tym razem SP 6 ze Świdnicy. W większości spotkanie należało do reprezentantek Wałbrzycha, choć w trzeciej kwarcie zawodniczki ze Świdnicy odrobiły część strat. W efekcie większej skuteczności zwyciężyły koszykarki z SP 5 wynikiem 30:21 i tym samym zapewniły sobie awans do finału strefy z pierwszego miejsca.

Ostatnie, trzecie spotkanie miało zadecydować o tym, który zespół uzupełni stawkę finalistek. Do boju o niezwykle cenne zwycięstwo ruszył zespół GIM BG i SP 6. Zawodniczki z Boguszowa Gorc w pewnym momencie uzyskały sporą przewagę nad rywalkami. Jednak tradycyjnie już koszykarki ze Świdnicy nadrabiały straty. Po serii skutecznych kontrataków to ekipa z Boguszowa Gorc wywalczyła awans z drugiego miejsca do finału z wynikiem 33:22 z meczu ze Świdnicą.

Należy wspomnieć, że był to najwyższy wynik z trzech rozegranych spotkań. W skład wspomnianych drużyn wchodziły zawodniczki na co dzień specjalizujące się w takich dyscyplinach jak piłka nożna, siatkówka czy też piłka ręczna.

Drużyny SP 5 WCH i GIM BG reprezentować nas będą w turnieju finałowym, który rozegrany zostanie już w najbliższy czwartek (29.11.18) w hali OSiR w Kłodzku.