Puchar Polski: Team PWSZ awansował do ćwierćfinału

Team AZS PWSZ Wałbrzych wyruszył do Konina by walczyć w odsłonie Pucharu Polski z drugim zespołem Medyka. Podopieczne trenera Kamila Jasińskiego postawiły na swoim, a co za tym idzie awansowały do ćwierćfinału pucharowych zmagań.

Wszystko rozpoczęło się od konsekwentnego budowania akcji i trochę innego składu w jedenastce niż zwykle. W wyjściowej karcie trenera Kamila Jasińskiego pojawiła się Julita Głąb, Wiktoria Kuciewicz, Dominika Głowacka i ponownie (po ostatnim ekstraligowym spotkaniu) Katarzyna Rozmus. Swoją sytuację w 36 minucie wykorzystała Dominika Głowacka, która otworzyła wynik pucharowego meczu. Rezultat utrzymał się do przerwy.

W drugiej odsłonie piłkarki z Wałbrzycha nadal szukały swoich sytuacji. Medyk również nacierał, ale w bramce Jagoda Sapor nie została pokonana. Na murawie pojawiła się Klaudia Miłek i w 77 minucie podwyższyła wynik na 2:0 dla PWSZ. Niedługo potem napastniczka postawiła przysłowiową “kropkę nad i” strzelając gola na 3:0 w 86 minucie meczu.

Tym samym AZS PWSZ Wałbrzych awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Medyk II Konin 0:3 (0:1) AZS PWSZ Wałbrzych

Głowacka 36′, x2 Miłek 77′, 86′

PWSZ: Sapor – Rapacka, Zawadzka, Ostrowska, Szewczuk, Zając, Rozmus, Dereń, Głąb, Kuciewicz (60′ Fabova), Głowacka (60′ Miłek)