III liga koszykówki: Basket ulega KKS Kobierzyce

Zawodnicy z Uzdrowiska zaliczyli kolejną wpadkę w obecnych rozgrywkach. Dobry początek spotkania zakończył się wyjątkowo słabą postawą w ostatniej ćwiartce. Słaba skuteczność w ofensywie przy dość biernej postawie pod własną tablicą, sprawił, że koszykarze ze Szczawna-Zdroju, musieli ulec grającym równo przez cały mecz gospodarzom.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała porażki. Wysoka skuteczność i ciekawy pomysł w grze ofensywnej sugerował, że to Basket narzuci swój rytm gry. Wszystko zmieniło się w drugiej odsłonie. KKS Kobierzyce grały równo i systematycznie notowały kolejne trafienie. Coś zacięło się jednak w grze podopiecznych trenera Józefowicza. Gospodarze pewnie wygrali drugą kwartę i na przerwę schodzili przy wyniku 44:38.

Odpoczynek pozytywnie podziałał na gości, którzy szybko odwrócili losy meczu. Po kolejnych 10 minutach gry było już 59:59. Wynik był otwarty, Basket na fali lecz nieoczekiwanie czar prysnął. Punkty uciekały a drużyna z Kobierzyc z minuty na minutę budowała swoją przewagę. Ostatecznie zwyciężyła różnicą aż 20 punktów.

KKS Kobierzyce – MKS Mazbud Basket Szczawno-Zdrój 93:73 (22:24, 22:14, 15:21, 34:14)

MKS Mazbud Basket: Adrian Stochmiałek 20 (1×3), Jakub Kolodziej 19 (2), Mateusz Myślak 14 (3), Przemysław Olszewski 9, Mateusz Soboń 5 (1), Aleksander Sulikowski 3 (1), Dawid Wackowski 3 (1), Oskar Pawlikowski, Kacper Rejek. Trener: Bartłomiej Józefowicz