Pływacy ruszają do walki

Jakub Zima

Uwaga z powodu awarii na krytej pływalni przy Zespole Szkół nr 4 w Wałbrzychu pierwsza edycja III Szkolnej Ligi Pływackiej 11.01.2019 roku odbędzie się na basenie sportowym w Centrum Aqua Zdrój. 

Rozpoczynamy zmagania w ramach Szkolnej Ligi Pływackiej. Wydarzenie będzie podzielone na dwie edycje. W pierwszym etapie 11 stycznia uczniowie szkół Aglomeracji Wałbrzyskiej w różnych kategoriach wiekowych będą rywalizować na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym i klasycznym. A w marcu planowane są zawody w stylu grzbietowym i motylkowym.

Pierwsza edycja odbędzie się w Parku Wodnym Centrum Aqua Zdrój, a druga na basenie przy Zespole Szkół nr 4 w Wałbrzychu. Celem przedsięwzięcia organizowanego przez Centrum AQUA ZDRÓJ, Uczniowski Klub Sportowy „Szafir”, Zespół Szkół Nr 4 oraz Szkolny Związek Sportowy jest popularyzacja pływania wśród dzieci, jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych

.

Spośród wszystkich uczestników będą wyłaniane talenty, a najlepsi zostaną nagrodzeni. Wydarzenie patronatem honorowym objęła Przewodnicząca Rady Miasta dr Maria Romańska.

źródło: Aqua Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Kadra Polski na wózkach trenowała w Wałbrzychu

W dniach 3 – 6 stycznia gościliśmy reprezentację Polski w koszykówce na wózkach. Tym samym nasza kadra rozpoczęła cykl zgrupowań mających za zadanie przygotować ją do imprezy sezonu czyli tegorocznych Mistrzostw Europy. Mistrzostwa odbędą się na przełomie sierpnia i września Współgospodarzem imprezy jest Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA-ZDRÓJ. Related posts:A klasa: Herbapol […]