I liga koszykówki: Rollercoaster bez happy endu. Górnik wypada z ósemki

Miało być pięknie i kolorowo. Było kolorowo i smutno na koniec. Górnik gonił w drugiej i czwartej kwarcie, ale sztuka ta udała się tylko raz. Towarzysząca temu huśtawka emocji, niejednego kibica mogła przyprawić o zawał serca.

Pierwsza kwarta zaczęła się fatalnie. Gospodarze byli zagubieni i nie potrafili sobie poradzić z dobrze grającym rywalem. Górnik przegrywał już 0:10 gdy po raz pierwszy trafił Ratajczak. Szybko jednak okazało się, że odrabianie strat nie będzie łatwe. Po pierwszych 10 minutach biało-niebiescy przegrywali 15:21. Zupełnie inaczej wyglądała gra Górnika w drugiej odsłonie. Świetnie na tablicach, skutecznie w obronie i ataku. Wygrana 21:15 i remis po 36 do przerwy dawał nadzieję na dobry wynik.

Po zmianie stron swoje zrobili goście. Podopieczni trenera Radomskiego trzecią kwartę zaczęli od straszliwej serii 2:15. Różnica trzynastu punktów całkowicie zmieniła nastroje na trybunach. Czarni zaś wydawali się być pewni swego. Porażka 11:25 postawiła Górnika w bardzo trudnej sytuacji. W ostatniej ćwiartce goście zaczęli od serii 7:2 odskakując na 68:43. Ostatnie minuty były dynamiczne, ale wałbrzyszanom czasu już nie wystarczyło.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Czarni Słupsk 74:64 (15:21, 21:15, 11:25, 17:13)

Górnik: Ratajczak 18, Kruszczyński 11, Krzywdziński 9, Durski 8, Wróbel 7

Czarni: Cechniak 20, Pełka 15, Jakubiak 12, Kordalski 11

Error: no poll found with the specified ID

I liga koszykówki: Górnik – Czarni