04/03/2021

Reprezentacja: Małgorzata Mesjasz w zwycięskim meczu z Mistrzyniami Europy

Reprezentacja Polski selekcjonera Miłosza Stępińskiego rozegrała drugi mecz w ramach turnieju Algarve Cup z Mistrzyniami Europy, czyli Holandią. W podstawowym składzie ponownie zaprezentowała się Małgorzata Mesjasz. Polki zwyciężyły w wielkim stylu.

To kolejny, milowy krok kapitan AZS PWSZ Wałbrzych, a zarazem dobra podbudowa przed zbliżającym się meczem ligowym z Czarnymi Sosnowiec. Wynik meczu z Holenderkami otworzyła Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg). Generalnie rzecz biorąc mecz okazał się typową walkę, a także dyscypliną w wykonaniu naszych reprezentantek. Polki grały groźnie z kontry, co było kluczowe przy ustawieniu 5-4-1. Holandia z kolei skupiała się na ataku pozycyjnym i wrzutkach z głębi pola w szesnastkę.

W drugiej odsłonie piłkarki z Holandii mocno atakowały, ale kapitalna gra linii obrony z Mesjasz (ponownie grała pełne 90 minut), a także Anny Szymańskiej (Czarni Sosnowiec) w bramce poskutkowała utrzymaniem wyniku. Polki tym samym zwyciężyły i awansowały do finałowego meczu we wspomnianym Algarve Cup.

Polska 1:0 (1:0) Holandia

Winczo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.