IV liga: Co czeka Górnika w meczu z Sokołem?

Już 16 marca o godzinie 15:00, piłkarze Górnika Wałbrzych wybiegną po zimowej przerwie na ligowe boisko i rozpocznie się walka o lepszą przyszłość  biało-niebieskiego świata.

Poprzednią rundę podopieczni trenera Jacka Fojny zakończyli na wysokim drugim miejscu, ale niedosyt pozostał. Pomimo niesamowitej serii meczów bez porażki, Górnik zajmuje drugie miejsce. Cenna wygrana ze Śląskiem Wrocław w 5 kolejce, po serii remisów, straciła na znaczeniu. Walka o awans będzie nadal bardzo zacięta i rozstrzygnie się pomiędzy obiema ekipami.

Na niekorzyść chłopców Fojny przemawia także terminarz. Jedynie pięć spotkań na własnym obiekcie może być sporym obciążeniem. Na szczęście nie z takich problemów Górnik wychodził już obronną ręką.

Najbliższy rywal biało-niebieskich to Sokół Wielka Lipa. Drużyna, która z 26 punktami zajmuje obecnie 7 pozycję. Pamiętamy też pojedynek pomiędzy zespołami z rundy jesiennej sezonu. Piłkarze Sokoła zaskoczyli wtedy wyjątkowo dobrą postawą na boisku. Najpierw w 16 minucie gola dla gospodarzy zdobył Michał Wróbel. W 39 minucie celne trafienie zaliczył Kamil Pyzłowski. Prowadzenia 2:0 było pokłosiem bardzo dobrej gry całego zespołu. Szczęśliwie przed przerwą bramkę dla wałbrzyszan zdobył Damian Chajewski.

W drugiej części gole strzelali już tylko górnicy. Do remisu doprowadził Michał Oświęcimka. Na prowadzenie zespół wyprowadził Mateusz Sobiesierski. Wynik zaś w doliczonym czasie gry ustalił Dariusz Michalak. Obraz z przebiegu spotkania, pokazuje jak trudnego przeciwnika będzie miał w pierwszej wiosennej kolejce Górnik.  Warto też zwrócić uwagę na to, że swój pierwszy mecz 9 marca wygrały również rezerwy Śląska i teraz podopieczni Jacka Fojny nie mają praktycznie żadnego marginesu do błędu. Muszą wygrywać każde kolejne spotkanie. Zapowiada się prawdziwa wojna. Kto wyjdzie z niej zwycięsko? Zobaczymy już 16 marca.