Ekstraliga: Podróż na koniec Polski – AZS PSW Biała Podlaska vs AZS PWSZ Wałbrzych – Transmisja

Podróż, daleka podróż na koniec naszego kraju. Blisko granicy z Białorusią, a mianowicie w Białej Podlaskiej czekają na piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych kolejne, cenne punkty do klasyfikacji generalnej Ekstraligi. Wyprawa to nie łatwa, a i przeciwnik niewygodny. Jednak zawodniczki trenera Kamila Jasińskiego wiedzą o jaką stawkę grają. Transmisja spotkania na naszej stronie facebook!

Runda wiosenna rozpoczęła się dla team’u PWSZ naprawdę dobrze. Wygrana w Poznaniu, cenny punkt wywalczony w boju z Sosnowcem, wykorzystywane minuty przez dziewczyny, które mniej miały do powiedzenia jesienią. Można śmiało wypunktować wiele plusów ekstraligowej drogi zespołu z Wałbrzycha.

Jesienią, na własnym stadionie piłkarki z Wałbrzycha wygrały z AZS PSW Biała Podlaska 2:1. Do przerwy bezbramkowy remis, a po zmianie stron licznego rodzaju ataki. Wynik otworzyła Klaudia Lefeld (57′) z Białej, a do stanu 1:1 doprowadziła napastniczka Klaudia Miłek (69′). Bramkę na wagę zwycięstwa strzeliła Katarzyna Rozmus, która w 75′ zmieniła Annę Zając. Niespełna pięć minut później Wałbrzyszanki cieszyły się z prowadzenia, którego do końca już nie oddały.

Należy wspomnieć, że przed sezonem 2018/2019 PWSZ zasiliła Wiktoria Kuciewicz, która w minionych sezonach reprezentowała właśnie barwy PSW. Dodatkowo warto przytoczyć, że z okolic Białej Podlaskiej pochodzi wracająca w wielkim stylu snajperka Martyna Zańko, która – co ciekawe – nigdy w tamtejszej drużynie nie grała.

Mimo, że Czarni Sosnowiec oraz Medyk Konin zgubili w tym sezonie punkty na ciężkim terenie dla przyjezdnych w Białej, to dziewczyny z PWSZ staną na wysokości zadania i stoczą kolejny, ciężki ale ważny mecz. Wierzymy w nie, jak i w ich końcowy sukces.

W klasyfikacji generalnej Ekstraligi piłkarki trenera Kamila Jasińskiego zajmują aktualnie 4 miejsce z dorobkiem 35 punktów. Czarni Sosnowiec okupują 3 pozycję (36), Medyk Konin drugą (39), a Górnik Łęczna lideruje (44).

Skończyli sezon na 13 miejscu w Polsce

Transmisję meczu AZS PSW Biała Podlaska vs AZS PWSZ Wałbrzych obejrzycie dzięki naszemu partnerowi F.O.C. HOLDING Dobrosław Kowalski właściciel marki KP&M Kancelaria.

Zapraszamy do odwiedzania działalności naszego partnera: xamax.pl http://kpm-kancelaria.pl/ i do bloga thetheatreofdreams.pl autorstwa właśnie Dobrosława Kowalskiego.

Zamów transmisję LIVE, Sportowy Wałbrzych

Start transmisji na naszej stronie facebook już w najbliższą niedzielę (17.03.) od godziny 10:30.