IV liga: Podsumowanie 17 kolejki

Za nami XVII kolejka IV ligi piłkarskiej grupy wschód. Powrót po zimowych przygotowaniach miał przynieść pewne odpowiedzi na temat formy poszczególnych zespołów. O awans walczą Górnik z rezerwami Śląska. O utrzymanie niemal połowa stawki ligowej tabeli.

W ośmiu spotkaniach padł jeden remis, pięć razy wygrywali gospodarze, zaledwie dwa zwycięstwa gości. W 17 kolejce padło 25 bramek, 15 strzelili gospodarze, 10 przypadło gościom. Pięciu bramkarzy zachowało czyste konto. Nie zanotowaliśmy żadnych hattricków, za to dwukrotnie do bramki rywali trafiali Kotowicz (Śląsk), Antonio (Piast), Myrta (Świdnica), Jarczak (Mirków). Padła również jedna bramka samobójcza. Jej autorem był Kaczmarek (Marcinkowice)

Dwa szybkie ciosy gości sprawiły, że niespodzianka stała się faktem. Faworyzowana Polonia nie potrafiła poradzić sobie z dynamicznie grającym Deiversonem. Piast wygrał zasłużenie.

Polonia Trzebnica – Piast Nowa Ruda 0:3 (0:2)
2’ Chabrowski, 6’ Kęska, 65’ Schmidt

Po 45 minutach gry pachniało sensacją. Kiedy w 47 minucie Sajdak strzelił na 1:0 dla gospodarzy zanosiło się na gigantyczną sensację. Śląsk jednak szybko gospodarzy sprowadził na ziemię, dodatkowo po wyrównaniu, w ciągu zaledwie 60 sekund rozbił piłkarzy z Żarowa.

Zjednoczeni Żarów – Śląsk II Wrocław 1:4 (0:0)
47’ Sajdak – 49’ 65’ Kotowicz, 64’ Scalet, 86’ Kucharczyk

Dobry mecz brazylijskiego nabytku Piasta Żerniki, strzelił dwa gole, które dały drużynie komplet punktów. Ciekawi jesteśmy co Antonio pokaże w następnej kolejce.

Piast Żerniki – Nysa Kłodzko 2:0 (1:0)
9’ 54’ Antonio

Gospodarze długo męczyli się z Unią, ale ostatecznie na 20 minut przed końcem spotkania Sakwa zdobył upragnionego gola, który dał Orłowi 3 punkty.

Zamów transmisję LIVE, Sportowy Wałbrzych

Orzeł Prusice – Unia Bardo 1:0 (0:0)
70’ Sakwa

Koszykarze dwukrotnie lepsi od Kotwicy

Piłkarze Sokoła dwukrotnie umieścili piłkę w bramce, z tym że jeden raz we własnej i zamiast kompletu punktów, musieli się zadowolić jednym.

Sokół Marcinkowice – Bielawianka Bielawa 1:1 (0:0)
66’ Bialik – 61’ Kaczmarek (sam)

Piłkarze ze Świdnicy wypunktowali Orła z Ząbkowic Śląskich. Przed przerwą dwa gole, po przerwie dwa gole i komplet punktów zostaje u gospodarzy.

Polonia Stal Świdnica – Orzeł Ząbkowice Śląskie 4:0 (2:0)
2’ 67’ Myrta, 26’ Białasik, 60’ Kot

Bardzo ciekawie było w Długołęce, gdzie miejscowy team walczył o punkty z MKP Wołów. Wynik spotkania otworzyli goście, ale to miejscowa drużyna prowadziła do przerwy. Po golu na 3:1 dla Mirkowa wydawało się, że już będzie po meczu. Goście jednak nie próżnowali. Strzelili na 2:3 i do samego końca walczyli o punkt. Ostatecznie komplet zasilił konto gospodarzy.

Mirków Długołęka – MKP Wołów 3:2 (2:1)
17’ 53’ Jarczak, 24’ Monasterski – 10’ Janus, 77’ Żbik

Pewne zwycięstwo Górnika. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ

Górnik Wałbrzych – Sokół Wielka Lipa 3:0 (1:0)
27’ Tragarz, 52’ Michalak (k), 73’ Wepa