Liga Okręgowa: MKS Szczawno boleśnie rozpoczyna rundę wiosenną

Nie tak wyobrażali sobie inaugurację rundy rewanżowej piłkarze MKSu Szczawno-Zdrój. Podopieczni Piotrka Borka,muszą zacząć zdobywać punkty, jeśli chcą myśleć o utrzymaniu w lidze okręgowej. Gdzie je zdobywać, jeśli nie u siebie? Niestety, na pierwsze punkty w rundzie rewanżowej, piłkarze z Uzdrowiska będą musieli jeszcze poczekać.

Mecz z Kryształem Stronie Śląskie zaczął się powoli. Piłkarzom ze Szczawna trudno było skonstruować akcję, która mogła by zakończyć się strzałem. Goście rozkręcali się natomiast z minuty na minutę, czego efektem była bramka zdobyta w 35 minucie spotkania. Do przerwy widniał więc wynik 1:0 dla gości, ale licznie zgromadzeni kibice na trybunach przy ulicy Topolowej 5 liczyli na atrakcyjniejszy dla oka futbol w wykonaniu MKS-u w drugich 45 minutach.

Zapał miejscowych został jednak zgaszony po czerwonej kartce dla Kacpra Niemczyka, który nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego i wyleciał z boiska. Od tego momentu Kryształ złapał wiatr w żagle i po kilku minutach wypunktował rywala. Goście zdobyli trzy bramki w 4 minuty. Zawodnicy Kryształu nie zamierzali jednak spoczywać na laurach i jeszcze w końcówce spotkania, pokonali bramkarza gospodarzy.

MKS Szczawno-Zdrój – Kryształ Stronie Śląskie 0:5 (0:1)
35′ Haydon,75′ Lasota, 77′ 79′ Poświtajło, 89′ Dędys

Szczawno: Ziobro – Borek, Rojek, Przewięda, Korulczyk, Jędras, Niemczyk, Korościk, Tobiasz, Brzeziński, Łysakowskiego

Kryształ: Kowalewski – Bugajski, Data, Haydon, Lasota, Niewiadomy (77′ Brzeziński), Bajrak, Jędrzejowski (82′ Bułaciński), Poświtajło, Adamczyk, Dędys