24/02/2021

Ekstraliga: Rachunki wyrównane – AZS PWSZ Wałbrzych pokonuje AZS UJ Kraków

Team AZS PWSZ Wałbrzych rozegrał mocne, ofensywne starcie z AZS UJ Kraków. Wałbrzyszanki pewnie zwyciężyły odwieczne rywalki zgarniając trzy punkty przed własną publicznością. Emocji w spotkaniu nie brakowało.

Jagiellonki trenera Krzysztofa Kroka mocno ruszyły do boju z pierwszym gwizdkiem. Podopieczne trenera Kamila Jasińskiego nie dały się podpuścić i czekały na rozegranie konkretnej akcji, która nastąpiła już po chwili. Mimo ataków z jednej oraz drugiej strony, w pewnym momencie podyktowany został rzut karny, który Aleksandra Nieciąg zamieniła na zdobycz bramkową.

Do stanu 1:1 doprowadziła Katarzyna Rozmus wykorzystując rzut rożny bity przez Klaudię Miłek. Co ciekawe, zarówno Rozmus jak i Nieciąg grały razem w Mitechu Żywiec zdobywając w sezonie 2015/2016 brązowy medal Ekstraligi. Niedługo potem czujnie dobitkę wykorzystała wspomniana wyżej Miłek dając tym samym prowadzenie PWSZ. Tuż przed przerwą, piłka umiejętnie na linii 16 metra zawodniczek z Krakowa ułożyła do strzału Karolina Ostrowska (na zdjęciu). Efekt nie mógłbyć inny jak 3:1 dla gospodyń.

Po zmianie stron nadal drużyny nie odstawiały nogi. Ogrom walki, poświęcenie i serca dziewczyny włożyły w starcie, czego efektem były kolejne sytuację. Przysłowiową kropkę nad i postawiła Klaudia Fabova, która po dłuższej przerwie zdobyła kolejną swoją bramkę, dającą w tym przypadku zwycięstwo 4:1 dla AZS PWSZ Wałbrzych.

LIVE: AZS PWSZ WAŁBRZYCH VS AZS UJ KRAKÓW – EKSTRALIGA – 18 KOLEJKA

LIVE: AZS PWSZ WAŁBRZYCH VS AZS UJ KRAKÓW – EKSTRALIGA – 18 KOLEJKAKOMENTUJĄ: PIOTR WALKOWIAK & PRZEMYSŁAW DOBIEGAZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA DZIAŁALNOŚCI NASZYCH PARTNERÓW: http://www.kpm-kancelaria.pl/https://www.brandit.com.pl/POLUBCIE NA FB: https://www.facebook.com/KPMKancelariaDoradcowPrawnych/https://www.facebook.com/agencjabrandit/UDOSTĘPNIAJCIE! POLUBCIE NASZ FAN PAGE!

Opublikowany przez Sportowy Wałbrzych TV Sobota, 23 marca 2019

Teraz piłkarki z Wałbrzycha czeka dłuższa przerwa z racji reprezentacyjnych zmagań. Drużyna rozegra kolejne spotkanie na wyjeździe z Mitechem Żywiec.

AZS PWSZ Wałbrzych 4:1 (3:1) AZS UJ Kraków

Rozmus 14′, Miłek 24′, Ostrowska 45′, Fabova 62′ – Nieciąg 11′ (k)

PWSZ: Sapor – Pluta, Mesjasz, Zawadzka, Szewczuk, Rozmus (82′ Kuciewicz), Ostrowska, Głąb (61′ Zańko), Rapacka (74′ Rędzia), Fabova, Miłek (86′ Kowalczyk)

Piątek, Głowacka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.