A klasa: Walim wygrywa z Głuszycą

Jedno z bardziej emocjonujących starć inauguracji Wałbrzyskiej Serie A okazało się wyrównanym pojedynkiem. Mowa o starciu KS Walim z Włókniarzem Głuszyca. Ostatecznie zwyciężyli piłkarze z pod Wielkiej Sowy.

W pierwszej połowie spotkania więcej sytuacji mieli gospodarze. Wynik do przerwy jednak okazał się bezbramkowym. Po zmianie stron Gladiatorzy z Głuszycy szukali swoich sytuacji, a przy tym narzucali swój charakter gry. Po rzucie rożnym, bitym przez Artura Słapka wynik meczu otworzył w 58 minucie Tomasz Kowal.

Bramka Tomka dodała skrzydeł ekipie Roberta Rzeczyckiego. Jednak niedługo potem, bowiem w 63′ bramkarz Walimia – Patryk Gut wybił piłkę w okolicę pola karnego, a Kacper Wójcicki wykorzystał podarowaną sytuację na 1:1. Sędzia doliczył aż 5 minut do regulaminowego czasu gry. W 94′ Łukasz Młocek po podaniu wspomnianego Kowala oddał ładny strzał po długim słupku ustanawiający wynik spotkania na korzyść ekipy z Walimia.

KS Walim 2:1 (0:0) Włókniarz Głuszyca

Kowal 58′, Młocek 94′ – Wójcicki 63′

Walim: Gut – Byrski, Rzeczycki, Skotnicki, Słapek, Kraus D., Drąg K., Młocek, Gawryś (46′ Miklas), Kraus A., Kowal

Drzewiecki, Boroch, Ryś

Włókniarz: Steciuk – Chmielarz, Dydrych, Kaźmierczak M., Kaźmierczak D., Kubacki, Literski, Kulik, Kosior, Pietras (75′ Kameczura), Walkowicz (89′ Więcek)