26/01/2021

A klasa: Derby dla Górnika Nowe Miasto

Sportowy Wałbrzych, Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Zdrój Jedlina Zdrój

Inauguracja powiodła się drużynie Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. W derbowym spotkaniu pokonali Czarnych na własnym stadionie. Bramki – podobnie jak w meczu Walimia z Głuszycą – padały dopiero w drugiej odsłonie.

Pierwsza część meczu należała do Czarnych. Zawodnicy oddawali strzały, ale solidna obrona Nowego Miasta nie pozwalała gościom otworzyć wyniku spotkania. Bezbramkowy remis do przerwy jeszcze bardziej podkręcił drużyny w kwestii rywalizacji w drugiej odsłonie. Co by nie mówić, bramkarz gospodarzy – Piotr Bąkiewicz, wybronił multum sytuacji.

Po zmianie stron Nowe Miasto zaczęło dyktować tempo spotkania. Wchodzący z ławki Adrian Matuła i Marcin Wroczyński popisali się mocnymi strzałami, które ustanowiły wynik spotkania. Pierwszy trafił głową po akcji Mariusza Fedyckiego, z kolei drugi strzelił po kontrze prowadzonej od własnej bramki.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 2:0 (0:0) Czarni Wałbrzych.

Matuła 61′, Wroczyński 71′

Nowe Miasto: Bąkiewicz – Kaczmarek, Wroczyński Mateusz, Wolkenstein (70′ Walkosz-Berda), Szydłowski (55′ Wroczyński Marcin), Stec, Sanigórski, Rosiński, Misiułajtys (70 Dziewoński), Misiak (55′ Matuła), Fedycki (80′ Kulik)

Małek, Raciniewski

Czarni: Mosior – Slipets, Zawadzki, Szarek, Rudnicki, Nowicki, Mudzin M., Misiak (74′ Kumor), Konsewicz (57′ Baszak), Kasprzyk (70′ Gołek), Fiszer

Chmura, Kula, Kozłowski, Chodacki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.