03/03/2021

Ekstraliga: Przerwa na reprezentacje – PWSZ szykuje się na Mitech

Po zwycięstwie z AZS UJ Kraków piłkarki trenera Kamila Jasińskiego będą miały nieco dłuższą przerwę w rozgrywkach Ekstraligi. Nie oznacza to jednak pełnego wolnego. Dziewczyny trenują i szykują się na potyczkę z Mitechem Żywiec.

Przypomnijmy, że na reprezentację Polski wyrusza kapitan AZS PWSZ Wałbrzych – Małgorzata Mesjasz. Gosia wraz z drużyną rozegra dwa mecze towarzyskie. Jeden z Włochami (05.04.) w Lublinie oraz z Finlandią (09.04.) w Helsinkach.

Klaudia Fabova z kolei zasili reprezentację Słowacji w towarzyskim meczu ze Szwajcarią (09.04.), a Jessica Pluta powalczy w Elite Round w kierunku finałów Mistrzostw Europy U19. Młodzieżowa reprezentacja zagra od 4 do 9 kwietnia w Belgi z Finlandią (03.04.), ze Szwajcarią (06.04.) oraz z gospodarzami (09.04.).

Tymczasem trener Kamil Jasiński wraz z trenerem Rafałem Wodzyńskim będzie prowadził treningi w kierunku następnej walki. Przeciwnikiem piłkarek z Wałbrzycha będzie Mitech Żywiec. Mecz rozegrany zostanie na wyjeździe w weekend 13/14 kwietnia. Konkretna data oraz godzina jeszcze nie jest znana. Nasz AZS w klasyfikacji generalnej Ekstraligi zajmuje 4 miejsce z dorobkiem 39 punktów oraz bilansem 12-3-3 (50:21).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.