IV liga: Podsumowanie 18 kolejki

W 18 kolejce spotkań IV ligi grupy wschodniej padło 17 bramek, 12 z nich strzelili gospodarze, 5 bramek przypadło gościom. Skuteczność nieco niższa niż w poprzedniej kolejce dała wynik 2,125 bramki na mecz. Weekend przyniósł gospodarzom 5 wygranych, dwie zaliczyli goście, padł również jeden remis. Pięciu bramkarzy zachowało czyste konto. Najwięcej bramek padło w meczu Długołęki z Wołowem.

Walczący o awans wrocławianie zapewne nie spodziewali się w meczu z Orłem Prusice, tak trudnej przeprawy. Długimi minutami Śląsk nie mógł znaleźć recepty na mądrze broniących się gości. Ostatecznie jednak gospodarze zdali egzamin z cierpliwości i wygrali aż 3:0.

Śląsk II Wrocław – Orzeł Prusice 3:0 (1:0)
22′ 71′ Szczepan, 57′ Scalet

Bardzo wyrównane spotkanie zobaczyli kibice w Bardzie. Przez długie minuty żadnej z drużyn nie udawało się pokonać bramkarza. Zwycięskiego gola w 65 minucie spotkania zaliczył Robak. Cenne trzy punkty zostają w Bardzie.

Unia Bardo – Sokół Marcinkowice 1:0 (0:0)
65′ Robak

Beniaminek z Kłodzka nie poradził sobie z drużyną z Długołęki. Do przerwy gra Nysy jeszcze mogła się podobać, ale po zmianie stron gospodarze przycisnęli swojego rywala i spokojnie pokazali swoją wyższość.

Mirków Długołęka – Nysa Kłodzko 4:1 (1:0)
40′ Zygadło, 55″ Maurkiewicz, 62′ Jarczak, 82′ Gołda – 78′ Cebulski

Po porażce z Piastem Nowa Ruda, zawodnicy Polonii Trzebnica chcieli się odegrać i wrócić do domu z kompletem punktów. Gospodarze jednak nie zamierzali się poddawać bez walki i jak się później okazało, wystarczyło to do wygranej.

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Polonia Trzebnica 1:0 (0:0)
63′ Łaszczewski

Zawodnicy z Nowej Rudy mieli za sobą ciężką przeprawę z wałbrzyskim Górnikiem. Wydawało się, że mecz z Piastem Żerniki będzie doskonałym polem do poprawy humoru i stanu punkowego w tabeli. Niestety do przerwy goście prowadzili już 2:0. Chabrowski zmniejsza rozmiary porażki, trafiając do siatki rywala w 61 minucie meczu, ale na więcej gospodarzy nie było już stać.

Piast Nowa Ruda – Piast Żerniki 1:2 (0:2)
61′ Chabrowski – 29′ Kowalczyk, 40′ Antonio

Bardzo trudne spotkanie, zakończone jednobramkowym zwycięstwem, rozegrał zespół ze Świdnicy. Sokół po bardzo dobrym meczu przeciwko Górnikowi, zagrał kolejne dobre zawody, niestety także i tym razem bez happy endu.

Sokół Wielka Lipa – Polonia-Stal Świdnica 0:1 (0:0)
73′ Santos

Strata punktów w Bielawie może Górnika drogo kosztować. Więcej o meczu pisaliśmy TUTAJ

Bielawianka Bielawa – Górnik Wałbrzych 1:1 (0:1)
90+2′ Włodek – 40′ Bogacz

W ostatnim meczu kolejki Zjednoczeni zaliczyli bardzo udany i zwycięski występ za trzy punkty. Komplet gospodarzom zapewnił Szuba.

Zjednoczeni Żarów – MKP Wołów 1:0 (1:0)