05/03/2021

Siatkarskie trójki w akcji

Kinder Sport

Wałbrzych kocha siatkówkę – tego dnia nasze miasto było stolicą gier najmłodszych, w drugim turnieju eliminacyjnym Kinder + Sport kategorii „trójek” (rocznik 2007) wystartowało 26 zespołów, z których do finału dolnośląskiego awansowała najlepsza ósemka. Bardzo wysokie drugie miejsce zajął zespół Chełmiec I, który w emocjonującym finale ostatecznie minimalnie uległ faworytkom z Radkowa.

Kinder Sport

Od pięciu lat razem z AQUA-ZDRÓJ organizujemy dolnośląskie turnieje w ramach Kinder + Sport. W tym sezonie gościmy kategorię „trójek” czyli zawodniczki urodzone w 2007 roku i młodsze. W drugim turnieju do rywalizacji stanęło 26 drużyn, które na sześciu boiskach rywalizowały podzielone na grupy systemem „każdy z każdym”. Po trzech godzinach eliminacji wyłoniliśmy najlepszą „12” – w nich klasyfikacja przedstawia się następująco:

 1. Radków I
  2. Chełmiec I
  3. Jawor I
  4. Świdnica I
  5. Lubań I
  6. MOS I
  7. Koral I
  8. Brzeg I
  9. Chełmiec II
  10. Milicz I
  11. MOS II
  12. Radków II

  13-18 (ex equo)

  Miękinia I
  Koral II
  Lubań II
  Milicz II
  Lubań III
  AWF I
Kinder Sport

19-24 (ex equo)
Milicz III
Jawor II
Koral III
Chełmiec III
Świdnica II

25-26 (ex equo)
AWF II
Chełmiec IV

Najlepsza „ósemka” po dwóch turniejach (suma zdobytych punktów), która 13 kwietnia będzie grała w finale dolnośląskim w Hali Wałbrzyskich Mistrzów.

 1. Radków I – 60 pkt
  2. Jawor I – 56 pkt
  3. Świdnica I – 56 pkt
  4. Chełmiec I  – 55 pkt
  5. MOS I – 52 pkt
  6. Lubań I – 51 pkt
  7. Koral I – 47 pkt
  8. Milicz I – 44 pkt
Kinder Sport

Turniej nie odbyłby się tak sprawnie, gdyby nie wsparcie sponsorów: Wałbrzyskie Wodociągi, WZK Victoria S.A., Grupa DZT, DEX Trans oraz gospodarz hali AQUA-ZDRÓJ. Dziękujemy również za zaangażowanie naszych siatkarek z grup kadetek, młodziczek oraz mini siatkówki, które wcieliły się tego dnia w rolę arbitrów. Przed nami ostatni etap gier, w sobotę 13 kwietnia w Hali Wałbrzyskich Mistrzów najlepszych 8 ekip walczyć będzie o dwa miejsca premiowane awansem do finału ogólnopolskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.