A klasa: Herbapol odkuł się w Bogaczowicach

Mecz w Bogaczowicach opóźnił się o 15 minut. Gospodarze nie mogli się zebrać. Mimo to, piłkarze Herbapolu Stanowice nie dali wytrącić się z równowagi.

Tradycyjnie długo wchodzili w mecz. To akurat nie dziwi. Każdy kto zna Express, zna ich taktykę. Co prawda w pierwszej części spotkania okazje strzeleckie mieli Marcin Stolarz, Dawid Białecki oraz Damian Januszek. Pomimo wspomnianych sytuacji, do przerwy widniał bezbramkowy remis.

W drugiej odsłonie spotkania Herbapol nabrał tempa. Zawodnicy trenera Rafała Pierkowskiego szukali odbicia po meczu z Zagłębiem jak Leszek z serialu „Daleko od szosy”. Znaleźli je po akcji Marcina Stolarza w 69 minucie. Nie mogło być inaczej. Napadzior Expressu trafił do bramki Dariusza Krynickiego otwierając tym samym wynik spotkania. Niedługo potem wspomniany Białecki podwyższył rezultat na 2:0, a Stolarz zakończył mecz kolejnym, pewnym strzałem.

Co ciekawe, w meczu nie ujrzeliśmy nadal kontuzjowanego kapitana Herbapolu, czyli Jakuba Pospiszyl. W pierwszym składzie wyszedł Mykola Mykytchyn (w starciu z Zagłębiem wchodził z ławki w drugiej części bitwy), a w bramce ponownie zaprezentował się Karol Ślęczkowski. Dodatkowo po wykartkowaniu powrócił Jarosław Maziarz.

Unia Bogaczowice 0:3 (0:0) Herbapol Stanowice

x2 Stolarz 69′,88′; Białecki 75′

Unia: Krynicki – Dela (82′ Sudnik), Dłużniewski, Kawiński (80′ Sawicki), Kępiński, Laskowski, Pański, Radzikowski, Sawicki, Wojciechowski, Wyszyński

Klimek, Sobota T., Juszczyk, Grzesiak, Sobota B.

Herbapol: Ślęczkowski – Mykytchyn, Badyna (76′ Więcław K.), Januszek (46′ Żmijewski), Lubczyński (80′ Jaworski), Więcław D., Białecki (82′ Wiśniowski), Maziarz, Osika (85′ Gacek), Pospiszyl M., Stolarz