A klasa: Górnik wygrywa z Zagłębiem na Arenie Dąbrowskiego

SONY DSC

Derby otworzyły drugi dzień rywalizacji w ramach 18 kolejki Wałbrzyskiej Serie A. Teoretycznie osłabiony Górnik kontrolował przebieg spotkania, choć gospodarze mieli swoje sytuacje. Ciekawe widowisko okraszone zostało trzema bramkami.

Z pierwszego składu trenera Jacka Fojny ujrzeliśmy Dariusza Michalaka oraz Michała Oświęcimkę, który w spotkaniu pełnił rolę kapitana drużyny Górnika. Co ciekawe, do gry wrócił trener Marcin Domagała, ostatnio meldujący się na boiskach w listopadzie ubiegłego roku. W spotkaniu zaprezentowali się głównie juniorzy.

W barwach Zagłębia zabrakło kilku postaci. Między innymi Beniamina Mlostka, Pawła Sułkowskiego oraz wciąż kontuzjowanego Pawła Nyklasza.

Zagłębie wpuściło na swoją połowę rywali, to poskutkowało licznymi atakami. Dobrą piłkę na 5 metr w polu karnym gospodarzy otrzymał Denis Dec. Napastnik Górnika wykorzystał sytuację, a co za tym idzie w 25 minucie otworzył wynik spotkania. Rezultat nie zmienił się do przerwy.

Po zmianie stron Zagłębie grało bardziej odważną piłkę. Podopieczni trenera Łukasza Wojciechowskiego stwarzali sobie sytuację, lecz w 69 minucie podyktowany został rzut karny. Dariusz Michalak zamienił podyktowaną jedenastkę na bramkową zdobycz.

Cień nadziej dał Thorez’owi wchodzący z ławki, defensywnie usposobiony piłkarz Sebastian Sabiniarz. Zawodnik oddał precyzyjny strzał z przed lini pola karnego celnie trafiając do bramki Karola Grządziela w 82 minucie. Po wielu próbach, wynik 1:2 okazał się ostatecznym.

Zagłębie Wałbrzych 1:2 (0:1) Górnik Wałbrzych

Sabiniarz 82′ – Dec 25′, Michalak 69′ (k)

Zamów transmisję LIVE, Sportowy Wałbrzych

Zagłębie: Gałek – Śmieszek, Dobiega M. (50′ Dobiega P.), Rałek, Janiszewski, Kostko, Szymaniak, Pawełek (50′ Chmiel), Żygało (46′ Sabiniarz), Sobotka, Fijałkowski

Górnik: Grzondziel – Jaworski, Michalak, Mrowiec, Zakamarek, Woźniak, Domagała, Pazik, Oświęcimka, Trzop, Dec