A klasa: Podgórze z pierwszym, wiosennym zwycięstwem

Piotr Walkowiak

Bardzo dobrze w bramce prezentował się Rafał Koszyka, a w polu jego koledzy rozgrywali wiele ofensywnych akcji. Mowa o podopiecznych trenera Pawła Majewskiego, czyli Podgórzu Wałbrzych. Gospodarze wygrali na swoim stadionie z Unią Jaroszów.

W 14 minucie spotkania wynik otworzył podłączający się do ataku Michał Hertmanowicz, a niedługo potem Mateusz Starczewski wykończył dogodną sytuację podwyższając wynik na 2:0. Sytuacje się nie kończyły. Jeszcze przed przerwą wspomniany Starczewski wprowadził spokój zdobywając bramkę na 3:0 bezpośrednio z rzutu wolnego.

Po zmianie stron Unia Jaroszów wypracowała ładną kontrę, która zakończyła się bramką w wykonaniu Michała Bobowskiego. Tuż przed końcem meczu podyktowany został rzut karny, który wykorzystał Jarosław Szymczyk. Ostatecznie, przed własną publiką zwyciężyło Podgórze, które w drugiej połowie również miało wiele sytuacji. Zwycięstwo, pierwsze tej wiosny było im bardzo potrzebne. Nie ulega wątpliwości, że triumf dodał skrzydel wałbrzyskiej ekipie.

Podgórze Wałbrzych 3:2 (3:0) Unia Jaroszów

Hertmanowczi M. 14′, x2 Starczewski 18′,44′ – Bobowski 65′, Szymczyk 89′ (k)

Podgórze: Koszyka R. – Dudiak, Wroczyński (60′ Koszyka P.), Śpiewak (61′ Kubiak), Sysiak (73′ Knol), Starczewski (76′ Mikołajski), Sajdak, Mocydlarz (80′ Grygiel), Klara, Hertmanowicz J., Hertmanowicz M.

Jaroszów: Warych (71′ Krawczyk) – Fedyczkowski, Kaliciak, Warych T., Czapla, Wilczak, Szymczyk, Makówka, Kowalczyk, Dobrowolski, Bobowski