I liga koszykówki: W sobotę słabo. W niedzielę blisko

Po dwóch spotkaniach I rundy play-off Górnik przegrywa ze Śląskiem Wrocław 0:2. Sobotnie spotkanie przeszło do historii bez większego echa. W niedzielnym pojedynku ponownie odnosiło się wrażenie, że Górnik został oszukany przez sędziów.

Pierwszy mecz został rozegrany i chyba to byłoby najlepszym komentarzem do tego, co działo się na parkiecie. Drugie spotkanie było już jednak zdecydowanie inne. Zawodnicy obu drużyn zagrali bardzo dobre zawody, w których emocje sięgnęły zenitu. W kluczowych zaś momentach na pierwszy plan wysunęli się sędziowie.

Pierwsza połowa spotkania była w wykonaniu podopiecznych Marcina Radomskiego naprawdę dobra. Dobrze pod koszem radził sobie Krzysztof Spała. Momentami jak profesor grał Grzegorz Małecki. Pewni siebie biało-niebiescy, szczególnie w drugiej kwarcie, udowodnili gospodarzom, że tak łatwo jak w sobotę, nie będzie. Do przerwy Górnik przegrywał, ale tylko 6 punktami. Przerwa miała dodatkowo zmotywować drużynę i dać nadzieję kibicom na wygraną.

Po zmianie stron Śląsk odskoczył, ale to wałbrzyski Górnik rzucił się rywalowi do gardła. Po kolejnej akcji Małeckiego, miejscowi wygrywali już tylko 72:67. Fenomenalna postawa Niedźwiedzkiego i Spały pozwoliły biało-niebieskim grać o wszystko. Trzecią kwartę Górnik przegrał dość wyraźnie. Ostatnie 10 minut wyszły na remis. I tylko żal serce ściska, że Śląskowi, za którym stoi bardzo duża pula finansowa, muszą też pomagać sędziowie. Jeśli wojskowi są aż tak dobrzy, to powinni poradzić sobie na parkiecie sami.

Kolejna potyczka odbędzie się już w sobotę 13 kwietnia w Wałbrzychu. Ostatni pojedynek na parkiecie Aqua Zdroju wygrali Górnicy. Wszystkie biało-niebieskie serca liczą na powtórkę z historii i niedzielny mecz nr 4. Później… „niech się dzieje wola nieba. Z nią się zawsze zgadzać trzeba”

Mecz nr 2: Śląsk Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 94:85 (27:17, 22:26, 27:14, 18:18)

Śląsk: Jakóbczyk 22, Dziewa 16, Kulon 19, Skibniewski 14, Musiał 13

Górnik: Niedźwiedzki 22, Spała 18, Kruszczyński 16, Wróbel 15, Małecki 7

Śląsk: Jakóbczyk 24 (6×3), Musiał 21 (4×3), Kulon 17, Leńczuk 11 (3×3), Skibniewski 10,

Górnik: Niedźwiedzki 25 (17 zb), Małecki 11, Kruszczyński 10, Der 7, Spała 7,

Stan rywalizacji 2:0 dla Śląska. Gra toczy się do 3 wygranych.