25/02/2021

Ekstraliga: AZS PWSZ Wałbrzych vs Mitech Żywiec

Przerwa na reprezentacje kończy się dzisiaj. Tym samym do Wałbrzycha wróci kapitan Małgorzata Mesjasz, Klaudia Fabova oraz Jessica Pluta. Nie mniej jednak drużyna AZS PWSZ Wałbrzych cały czas trenuje przed zbliżającym się meczem z Mitechem Żywiec.

Ekstraliga wraca w najbliższy weekend. Żywiec przed laty, kiedy wchodził do najwyższej klasy rozgrywkowej posiadał w swoim gronie młode, wschodzące gwiazdy, które z czasem zasilały reprezentację Polski U19. Jedną z nich była aktualna piłkarka PWSZ – Katarzyna Rozmus.

Teraz Żywiec po dwóch zmianach szkoleniowców przeżywa kryzys. Mimo, że do zespołu dołączyły Słowaczki z Czarnych Sosnowiec czy ostatnio Alona Kovtun z Medyka Konin, to Mitech broni się przed spadkiem z ligi. Jednak piłka nożna kobiet czasami jest nieprzewidywalna – wie o tym trener ekipy z Wałbrzycha, Kamil Jasiński.

Piłkarki z Wałbrzycha dobrze wspominają ostatnie starcie z Żywcem na własnym stadionie w ramach 8 kolejki Ekstraligi. Wygrana 5:0 (Klaudia Miłek 10′, Małgorzata Mesjasz 43′, Klaudia Fabova 49′, Anna Zając 68′, Marcjanna Zawadzka 82′). Mecz transmitowany był na naszej antenie. Do oglądania pod tym linkiem: https://www.facebook.com/sportowywalbrzych/videos/610233006040023/

Przypomnijmy, że w ostatniej ekstraligowej potyczce team AZS PWSZ Wałbrzych pokonał u siebie AZS UJ Kraków 4:1 (Katarzyna Rozmus 14′, Klaudia Miłek 24, Karolina Ostrowska 45′, Klaudia Fabova 62 – Aleksandra Nieciąg 11′ – k).

Początek spotkania Mitech Żywiec vs AZS PWSZ Wałbrzych w najbliższą niedzielę (14.04.) o godzinie 15:00 w Żywcu.

Miło poinformować, że w poniedziałek (15.04.) na naszej stronie facebook ukaże się retransmisja tego spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.