Reprezentacja: Słowacja minimalnie ulega Szwajcarii – mocny występ Fabovej

Reprezentacja Słowacji zmierzyła się na wyjeździe w towarzyskim spotkaniu ze Szwajcarkami. Mocno ofensywne starcie okazało się bardzo efektownym widowiskiem z mocnym występem piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych – Klaudii Fabovej.

W 10 minucie spotkania za kontuzjowaną Veronikę Slukovą weszła zawodniczka AZS PWSZ Wałbrzych, czyli Klaudia Fabova. W 18 minucie wesoła Słowaczka miała okazję aby otworzyć wynik spotkania przyjmując piłkę w polu karnym rywalek. Jednak interwencja obrończyni Szwajcarii zniwelowała atak podopiecznej trenera Kamila Jasińskiego. Fabova zgrywała się w ataku z Patricią Hmirovą (Czarni Sosnowiec). Pierwsza połowa okazała się niezwykle wyrównana. Sędzia doliczyła 5 minut.

Po zmianie stron Słowaczki nadal w mocnej ofensywie szukały swoich okazji na otwarcie wyniku spotkania. Fabova tworzyła kolejne sytuacje. Często zawodniczka AZS PWSZ Wałbrzych była praktycznie wszędzie na boisku. Kiedy trzeba było, to bez problemu wracała się do obrony by pomóc koleżankom w defensywie. Niestety, w 56′ minucie spotkania, po kontrze Szwajcarek padła pięknie wykończona bramka Geraldine Reuteler. Przez dłuższy czas wynik się utrzymywał, mimo że jedne i drugie wykonywały kolejne ataki. Sędzia ponownie doliczyła 5 minut. Wynik 1:0 okazał się końcowym. Nie mniej jednak reprezentacja Słowacji rozegrała – względem wielu ostatnich spotkań – bardzo dobry mecz.