01/03/2021

A klasa: Zapowiedź 19 kolejki

Przed nami kolejna rozgrywka Wałbrzyskiej Serie A. Nadchodzi 19 odsłona emocjonujących starć tego sezonu. Czy zespoły Zagłębia Wałbrzych, Sudetów Dziećmorowice, Czarnych Wałbrzych, Uni Bogaczowice i Uni Jaroszów sięgną po pierwsze zwycięstwo tej rundy?

Z pewnością, jak to ma miejsce w naszych rozgrywkach, łatwo nie będzie. Ale taki już urok Wałbrzyskiej Serie A. Nigdy nie przewidzisz końcowego rezultatu danego pojedynku. Nie mniej jednak czas na rozkład jazdy.

W sobotę (13.04.) rozegrane zostaną dwa starcia. Na Arenie Dąbrowskiego Czarni Wałbrzych podejmą Victorię Świebodzice. To nie będzie łatwe spotkanie dla Czarnych. Podopieczni grającego trenera Daniela Gandery idą jak burza tej wiosny. Czarni z kolei ostatnio urwali punkty Iskrze, mimo iż team Bartka Ogrodnika wielokrotnie przewodził w meczu. Co się wydarzy na Dąbrowskiego? Arena nie należy do łatwych. Czarni i Zagłębie często gubili punkty na terenie stadionu, na którym trenują i rozgrywają swoje mecze.

Z kolei na Herbapol Plaza wraca Express, a to oznacza, że może być gorąco. Dodajmy do tego Górnika Nowe Miasto Wałbrzych i mamy potężną mieszankę wybuchową. Herbapol jesienią uległ na Nowym Mieście. Drużyna z Wałbrzycha dobrze rozpoczęła rundę wiosenną, a Stanowice nie chcą powtórki z Zagłębiem na swoim stadionie.

Niedzielę otworzy pojedynek Górnika Wałbrzych z Unią Bogaczowice. Skład trenera Marcina Domagały może nas zaskoczyć, a przede wszystkim Unię. Na Ratuszowej może być ciężko szukać punktów. Górnik walczy o medale Wałbrzyskiej Serie A, Unia o utrzymanie. Jesienią Bogaczowice triumfowały 2:0 na swoim obiekcie. Jednak do formy z poprzedniej rundy jeszcze trochę brakuje.

Błękitni na Stadionie Elizejskim w Słotwinie nie chcą remisu, nie chcą oczywiście też przegranej. Zagłębie podobnie. Szersza zapowiedź pojedynku w newsie poniżej. Warto jednak dodać, że na Tęczowej, po drugiej stronie czeka kociołek z trzema punktami.

A klasa: Błękitni Słotwina vs Zagłębie Wałbrzych – Transmisja

 

Po wyśmienitym spotkaniu w Walimiu, Sudety Dziećmorowice wracają na własny stadion by zmierzyć się z drużyną grającego trenera Bartka Ogrodnika, czyli Iskrą Witków. Wykartkowany wcześniej Bartek wrócił do gry i był bliski pokonania Czarnych na El Stadio Del Witków. Przypomnijmy, że zawodnicy trenera Wiesława Kosowskiego jesienią w Witkowie zremisowali 4:4, czyli podobnie jak w Walimiu. Co ciekawe, nie bronił wtedy Krzysztof Mokrzycki. To będzie epicki, wiosenny pojedynek dwóch snajperów walczących o tytuł Króla Strzelców. Mowa o Piotrze Osieckim i Bartku Ogrodniku.

Gladiatorzy z Głuszycy muszą ustabilizować swoją dyspozycję. Wiosenny bilans 1-0-2 nie powinien być z nimi utożsamiany. Może być powtórka z jesieni, kiedy to spokojnie wchodzili w sezon rozkręcając się z każdą następną kolejką. Teraz podopieczni trenera Grzegorza Bachmatiuka zagrają na Arenie Gladiatorów z Unią Jaroszów. Zespół z Jaroszowa ma poważny problem w lidze. Zapewne walka o utrzymanie będzie do samego końca. Włókniarz z kolei walczy o medale.

Tymczasem na Border Stadion w Lubawce Orły Jean-Claude Van Damme’a zmierzą się z Podgórzem Wałbrzych. Zespół trenera Pawła Majewskiego dzielnie szuka i walczy o punkty. Lubawka z kolei o mistrzostwo. Na wspomnianym stadionie wszystko jest możliwe. Krzysztof Musiał toczy korespondencyjny pojedynek z Marcinem Stolarzem o tytuł Króla Strzelców Wałbrzyskiej Serie A.

Main Event 19 kolejki Wałbrzyskiej Serie A: Darbor Bolesławice vs KS Walim. To może być konkretna, ofensywna jazda bez trzymanki. Drużyny ostatnio są na fali, a teraz dojdzie do ich bezpośedniej konfrontacji. Można podejrzewać, że jesienny remis nie wchodzi w grę. Zespoły walczą o jak najwyższą pozycję w lidze.

Rozkład jazdy bez trzymanki:

Czarni Wałbrzych vs Victoria Świebodzice – 13.04. – Arena Dąbrowskiego – 16:00

Herbapol Stanowice vs Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – 13.04. – Herbapol Plaza – 16:00

Górnik Wałbrzych vs Unia Bogaczowice – 14.04. – Ratuszowa – 11:00

Błękitni Słotwina vs Zagłębie Wałbrzych – 14.04.- Stadion Elizejski w Słotwinie 11:00 – Transmisja 10:30

Sudety Dziećmorowice vs Iskra Witków – 14.04. – Sudety Stadion – 16:00

Włókniarz Głuszyca vs Unia Jaroszów – 14.04 – Arena Gladiatorów – 16:00

Orzeł Lubawka vs Podgórze Wałbrzych – 14.04. – Border Stadion – 17:30

Main Event: Darbor Bolesławice vs KS Walim – 14.04. – Darbor Stadion – 16:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.