IV liga: Górnik zmniejszył stratę do Śląska

Dyskusja na temat nieuznanej bramki

Kiedy opadły już emocje po derbowej porażce, kibice z zadowoleniem przyjęli fakt awansu Górnika do finału Pucharu Polski okręgu wałbrzyskiego, przyszła pora na ligowy mecz z MKP Wołów.

Spotkanie zaczęło się w niemal zimowej scenerii. Niska temperatura i wiatr odstraszył kibiców, którzy tego dnia zdecydowali się wspomóc grających tuż obok stadionu koszykarzy. Spotkanie zaczęło się od mocnego uderzenia biało-niebieskich. Po 6 minutach gry było już 2:0 dla gospodarzy. Podopieczni trenera Jacka Fojny zaczęli grać spokojniej i pomimo straty bramki, jeszcze przed przerwą De Paula podwyższył wynik na 3:1.

W drugich 45 minutach Górnik grał mądrze i wyjątkowo skutecznie. Kibice mogli cieszyć się z kolejnych trzech goli. Najpierw w 52 minucie drugi raz do bramki trafił Borowiec. Piątego gola dla wałbrzyszan strzelił Miłosz Rodziewicz. Ostatniego gola w meczu zaliczył zaś Szymon Tragarz. Górnik po spokojnej grze wygrał 6:1.

Przy porażce Śląska w Świdnicy strata Górnika do pierwszego miejsca zmalała do 7 punktów. Dzięki temu szanse dogonienia wrocławian nieznacznie się zwiększyły.

Górnik Wałbrzych – MKP Wołów 6:1 (3:1)
3’ 52’ Borowiec, 6’Sawicki, 38’ De Paula, 68’ Rodziewicz, 86’ Tragarz – 21’ Janus

Górnik: Jaroszewski – Michalak, Orzech, Smoczyk, Rytko, Krzymiński, Sawicki (63’ Rodziewicz), Tragarz, Borowiec, De Paulla (63’ Młodziński), Bogacz (72’ Krawczyk)