A klasa: Remis na Herbapol Plaza

Ewidentnie Herbapolowi Stanowice w lidze nie leżą dwa zespoły, czyli Zagłebie Wałbrzych i Górnik Nowe Miasto. Jesienią dwie porażki na wyjeździe, wiosną dwa remisy na Herbapol Plaza.

Tym razem Express na własnym stadionie podejmował wspomnianego Górnika. Mecz rozkręcał się z minuty na minutę. Nie brakowało ofensywnych akcji rozgrywanych w deszczu. Dobry dzień miał Dawid Białecki, który zdobył dwie bramki kolejno w 22 i 26 minucie spotkania.

Nie mniej jednak fantastyczny dzień miał bramkarz z Nowego Miasta, czyli Piotr Bąkiewicz, który tej wiosny zalicza solidne występy. W 28 minucie bramkę kontaktową strzelił Mariusz Fedycki. Wynik został utrzymany do przerwy.

W drugiej odsłonie spotkania drużyny szukały okazji na strzelenie kolejnej bramki. Swoją znalazł w 60 minucie Adrian Matuła. Pomimo licznych sytuacji wynik 2:2 okazał się końcowym.

Herbapol tym samym – póki co – ugrał wiosną dwa zwycięstwa oraz dwa remisy. Nowe Miasto dwie wygrane, jeden remis oraz jedną porażkę.

Herbapol Stanowice 2:2 (2:1) Górnik Nowe Miasto Wałbrzych

x2 Białecki 22′,26′ – Fedycki 28′, Matuła 60′

Herbapol: Simajtis – Więcław K., Pospiszyl M., Maziarz, Osika, Januszek (73′ Żmijewski), Mykytchyn (83′ Jaworski), Gębala (68′ Lubczyński), Więcław D. (46′ Badyna), Białecki, Maziarz