Ekstraliga: Team AZS PWSZ Wałbrzych gromi w Żywcu

Team AZS PWSZ Wałbrzych zwyciężył w wyjazdowym spotkaniu zespół Mitechu Żywiec. Podopieczne trenera Kamila Jasińskiego od samego początku narzuciły swój charakterystyczny styl gry, co sprawiło gospodyniom spotkania wiele problemów.

Nie brakowało ofensywnych rajdów i wielokrotnego kreowania linii ataku przez waleczne dziewczyny z Wałbrzycha. Wynik spotkania w 23 minucie przy asyście Klaudii Fabovej otworzyła snajperka Klaudia Miłek. Niedługo potem, bo już w 30′ rzut rożny wykonywała Katarzyna Rozmus. Wspomniana, czuja Miłek wykorzystała sytuację i lobbem pokonała doświadczoną bramkarkę Mitechu – Aleksandrę Komosę. Przy kolejnej akcji ponownie asystowała Fabova. Tym razem dobrym atakiem wykazała się Julita Głąb zdobywając swoją pierwszą bramkę tej wiosny. Wynik 3:0 do przerwy okazał się konkretnym ciosem.

Po zmianie stron gra PWSZ ciągle nabierała kolorytu. Reprezentantka Słowacji – Klaudia Fabova popisała się pięknym, dynamicznym, potężnym strzałem w samo światełko bramki rywalek w 57 minucie. Jednak kilka chwil później doszło do przykrej sytuacji z Dominiką Dereń. Wskutek urazu popularna Deri musiała opuścić boisko. Ofensywna zawodniczka została przewieziona do szpitala, ale spokojnie wraca z drużyną do Wałbrzycha.

Sędzia do drugiej części rywalizacji doliczyła aż 15 minut. Ten czas wykorzystała powracająca po kontuzji Anna Zając przy asyście Martyny Zańko. Bramka Ani z pewnością dedykowana została wspomnianej Dereń. Gospodynie również wykorzystały doliczony czas gry. Honorową bramkę dla Mitechu zdobyła także powracająca po kontuzji, doświadczona Patrycja Wiśniewska.

Niezwykle ważne punkty po świetnym zwycięstwie drużyny PWSZ jadą do Wałbrzycha. Jak zawsze ofensywne nastawienie, bojowość i przede wszystkim skuteczność to dobry prognostyk przed zbliżającą się bitwą z Medykiem Konin. Życzymy Dominice Dereń szybkiego powrotu do pełni sił. Deri jesteśmy z Tobą!

Mitech Żywiec 1:5 (0:3) AZS PWSZ Wałbrzych