08/03/2021

A klasa: Zagłębie z pierwszym, wiosennym zwycięstwem

Na wyjeździe ponoć smakuje jeszcze lepiej. Mowa o zwycięstwie drużyny Zagłębia Wałbrzych na Stadionie Elizejskim w Słotwinie z Błękitnymi. Mecz mógł okazać się kolejnym, wyjazdowym bezbramkowym remisem. Mimo, że bramkowe sytuacje pojawiały się z jednej oraz drugiej strony nie było do końca pewne kto otworzy wynik spotkania.

Jesienią remis na Arenie Dąbrowskiego, teraz blisko remisu na wspomnianym Stadionie Elizejskim w Słotwinie. Błękitni rozegrali trzeciej tej wiosny spotkanie z drużyną z Wałbrzycha. Podgórze jak pamiętamy sprawiało spore problemy, a Zagłębie podobnie. Wałbrzyska Serie A rozkręca się coraz mocniej.

Zarówno podopieczni trenera Tomasza Skały jak i Łukasza Wojciechowskiego konstruowali ofensywne akcje. Nie brakowało też nerwówki. W wielu momentach decydujące mogły okazać się stałe fragmenty gry. Kapitalnie sytuacje bronili Piotr Bęc oraz Daniel Gałek. W końcu doszło do przełomowego momentu w spotkaniu. Drugą bramkę z rzędu po meczu z Górnikiem Wałbrzych zdobył Sebastian Sabiniarz. Podyktowaną jedenastkę defensywnie usposobiony zawodnik precyzyjnie zamienił na bramkę wagi zwycięskiej w 77 minucie spotkania. W końcowych fragmentach meczu Zagłębie kontrolowało przebieg spotkania utrzymując do końca cenne zwycięstwo.

W spotkaniu zabrakło Patryka Łuki, Dominika Łabuza oraz Piotra Piątkiewicza z drużyny Błękitnych. Z kolei w barwach Zagłębia Szymona Pawełka, Marcina Sobotki, Krystiana Żygało, Dawida Matuły i wciąż kontuzjowanego Pawła Nyklasza.

LIVE: WAŁBRZYSKA SERIE A: BŁĘKITNI SŁOTWINA VS ZAGŁĘBIE WAŁBRZYCH – 19 KOLEJKA

LIVE: WAŁBRZYSKA SERIE A: BŁĘKITNI SŁOTWINA VS ZAGŁĘBIE WAŁBRZYCH – 19 KOLEJKAWAR ZONE – STREFA WOJNYKOMENTUJĄ: PIOTR WALKOWIAK & JAKUB ZIMAZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA DZIAŁALNOŚCI NASZYCH PARTNERÓW: http://www.kpm-kancelaria.pl/https://www.brandit.com.pl/POLUBCIE NA FB: https://www.facebook.com/KPMKancelariaDoradcowPrawnych/https://www.facebook.com/agencjabrandit/UDOSTĘPNIAJCIE! POLUBCIE NASZ FAN PAGE!

Opublikowany przez Sportowy Wałbrzych TV Niedziela, 14 kwietnia 2019

 

Błękitni Słotwina 0:1 (0:0) Zagłębie Wałbrzych

Sabiniarz 77′ (k)

Błękitni: Bęc – Kukułka, Błasiński (83′ Patyk), Dukat (55′ Antonov), Rudnicki, Piątkiewicz T., Tokarz (65′ Śliwa), Szubart, Kasprzak, Krzeczowski M. (75′ Lis), Krzeczowski Ł.

Kuczmajewski, Stabrawa

Zagłębie: Gałek – Rałek, Chmiel (60′ Lorenc), Janiszewski, Dobiega M., Sabiniarz, Szymaniak, Mlostek, Kostko, Śmieszek, Fijałkowski (85′ Sułkowski)

Kurowski, Dobiega P., Ślisz, Wojciechowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.