03/03/2021

Ekstraliga: Remis w ofensywnej bitwie

Kolejny mecz niesamowitej walki mają za sobą piłkarki drużyny AZS PWSZ Wałbrzych. Drugi raz w tym sezonie padł remis w starciu z Medykiem, tym razem przy Ratuszowej w Wałbrzychu. Ofensywnych rajdów, a zarazem grożnych, strzeleckich akcji nie brakowało.

Podopieczne trenera Kamila Jasińskiego szybko wypracowały przewagę pozycyjną na boiskowej części rywalek. Boczne obrończynie, czyli Monika Kędzierska i Jagoda Szewczuk podłączały się do kreowania akcji. Ciężar gry wielokrotnie przenoszony był na prawe skrzydło do Oliwii Rapackiej. Emocji związanych z prowadzeniem piłki i akcjami z bocznego sektora nie byliśmy w stanie zliczyć.

Rapacka była niezwykle blisko wykończenia wielu efektownych sytuacji. Tymczasem Klaudia Fabova wespół z Klaudią Miłek rozpraszały linię obrony Medyka. Koninianki próbowały grać z kontry, choć groźne stałe fragmenty prezentowała Natalia Chudzik. Skutecznie reagowały na nie kapitan Małgorzata Mesjasz i Marcjanna Zawadzka. W środku pola akcje rozgrywała przemieszczająca się w szybkim tempie Katarzyna Rozmus. Do przerwy byliśmy jednak świadkami bezbramkowego remisu.

Po zmianie stron Medyk próbował narzucić mocną grę skrzydłami. Groźną sytuację wykończyła na 5 metrze Dominika Kopińska otwierając tym samym wynik spotkania. Stykowych akcji zaczęło przybywać. Jagoda Sapor radziła sobie ze strzałami rywalek, a piłkarki PWSZ szukały złotego środka na bramkową zdobycz. W międzyczasie trener Jasiński przeprowadził kilka zmian. Do gry weszła Martyna Zańko, która doprowadziła do wyrównania mocnym strzałem z lewego skrzydła z odległości blisko 30 metrów w końcowych fragmentach gry. Niestety, kontuzji doznała wspomniana Kasia Rozmus. Zawodniczka została zniesiona z boiska. Sędzia doliczyła 4 minuty gry, z czego mogliśmy odnieść wrażenie, że czas wydłużył się blisko do 10 minut. Mimo próby uspokojenia gry, nie udało się podwyższyć wyniku spotkania.

Tym samym ponownie mieliśmy do czynienia z remisem i to ponownie po pięknej walce dziewczyn PWSZ. Dziś grały dla Dominiki Dereń, dziś komentowaliśmy i graliśmy z nimi dla Deri. Cenny punkt został w Wałbrzychu, a twierdza nadal murem stoi. Dziękujemy dziewczyny za kolejną niesamowitą walkę!

LIVE: EKSTRALIGA – AZS PWSZ WAŁBRZYCH VS MEDYK KONIN – 20 KOLEJKA

LIVE: EKSTRALIGA – AZS PWSZ WAŁBRZYCH VS MEDYK KONIN – 20 KOLEJKAKOMENTUJE: PIOTR WALKOWIAK & JAKUB ZIMAUDOSTĘPNIAJCIE! POLUBCIE NASZ FAN PAGE!ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA DZIAŁALNOŚCI NASZYCH PARTNERÓW: http://www.kpm-kancelaria.pl/https://www.brandit.com.pl/

Opublikowany przez Sportowy Wałbrzych TV Czwartek, 18 kwietnia 2019

 

AZS PWSZ Wałbrzych 1:1 (0:0) Medyk Konin

Zańko 87′

PWSZ: Sapor – Kędzierska, Mesjasz, Zawadzka, Szewczuk, Rozmus (90′ Głowacka), Głąb (57′ Zańko), Rędzia, Rapacka (74′ Ostrowska), Fabova, Miłek (70′ Zając)

Piątek, Pluta, Kowalczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.