01/03/2021

Ekstraliga: Ciekawostki z meczu AZS PWSZ Wałbrzych vs Medyk Konin

Pozostajemy w temacie bitwy team’u AZS PWSZ Wałbrzych z Medykiem Konin. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Ofensywnych sytuacji było niezwykle dużo. Do wyjściowego składu wróciła Monika Kędzierska i Anna Rędzia.

W meczu jak wiemy zabrakło kontuzjowanej Dominiki Dereń. Ten fakt sprawił, że szkoleniowiec Kamil Jasiński musiał nieco zmienić ustawienie, a zarazem skład wyjściowej 11 drużyny PWSZ. Do gry wróciła w pierwszym składzie Monika Kędzierska. Przypomnijmy, że nie oglądaliśmy Moni w meczu z UJ Kraków, a w Żywcu weszła po kontuzji w doliczonym czasie gry zmieniając wówczas Oliwię Rapacką.

Zarówno defensywna jak i ofensywna piłkarka w starciu zaprezentowala się z bardzo dobrej strony i wszystko wskazuje na to, że po kontuzji nie ma już śladu. Również w 11 wróciła Anna Rędzia. W pełnym wymiarze czasowym Rędzia ostatni mecz rozegrała w ramach 15 kolejki Ekstraligi na wyjeździe z Polonią Poznań, gdzie nasz zespół wygrał 2:0.

W starciu, przede wszystkim w pierwszej części spotkania najwięcej akcji ofensywnych zostało przeprowadzonych prawym skrzydłem, które zagospodarowała Oliwia Rapacka.

Martyna Zańko szósty raz z rzędu po powrocie po kontuzji weszła na murawę w drugiej części meczu i trzeci raz ustanowiła wynik spotkania. Wcześniej z Polonią (wygrana 2:0), z Sosnowcem (2:2). Co ciekawe, wszystkie trzy gole w wykonaniu Marti padły w ostatnich 10 minutach spotkania.

Niestety, w spotkaniu kontuzji doznała Katarzyna Rozmus. Trzymamy mocno kciuki za szybki powrót Kasi do pełni sił.

Identyczny wynik padł na Ratuszowej w starciu z Medykiem w 16 kolejce. Wówczas Marcjanna Zawadzka w 3 minucie otworzyła wynik spotkania. W 64′ wyrównała Natalia Chudzik. Również 1:1 gościł na Ratuszowej i w historii walk PWSZ właśnie ostatni raz w przytoczonym meczu z Medykiem z ubiegłego sezonu.

Kolejną ciekawostką jest fakt, że team AZS PWSZ Wałbrzych przerwał passę 10 meczów z rzędu ze zdobywanymi bramkami przez Chudzik.

W meczu zabrakło nadal kontuzjowanej Wiktorii Kuciewicz oraz wspomnianej Dominiki Dereń. Czekamy również na powrót Sabiny Ratajczak, której w tym sezonie jeszcze na boiskach nie oglądaliśmy.