A klasa: Victoria Świebodzice triumfuje w meczu z Sudetami

Piotr Walkowiak

Team Victori Świebodzice rozegrał spotkanie z Sudetami Dziećmorowice, w którym szybko wypracował sobie wiele ofensywnych sytuacji. Pełny stadion, piękna pogoda i duża ilość bramek. Gospodarze zrobili show.

Wynik 6:1 mówi sam za siebie. Victoria spokojnie kreowała grę od linii obrony, przez środek pola aż po atak. W 4 minucie spotkania broniący w drużynie Sudetów Patryk Perlak pogubił się, co precyzyjnie wykorzystał Tomasz Borgoń. W 15′ piękną, wysoką piłkę z prawego skrzydła w pole karne dograł Dawid Krzyżanowski, a akcje wykończył Paweł Grzesiak. Jeszcze przed przerwą Dominik Woźniak zdobył dwie bramki. Celne trafienie z pierwszej piłki z 3 metrów w 37′ oraz zamienienie podyktowanego rzutu karnego na bramkową zdobycz w 42′ praktycznie przesądziła o losach meczu Wałbrzyskiej Serie A.

Po zmianie stron podopieczni grającego trenera Daniela Gandery nadal tworzyli ofensywne sytuację. Z kolei zawodnicy trenera Wiesława Kosowskiego próbowali gry z kontry oraz akcji skrzydłami. Mecz przyniósł nam kolejny rzut karny, tym razem dla gości. Damian Baran trafił i tym samym Sudety zostały podbudowane. Jednak nie na długo, bowiem w 60 minucie wspomniany Gandera wykonał precyzyjny rzut wolny z lewego skrzydła, który wykończył Borgoń. W 80′ bity rzut rożny przez Grzesiaka strącił głową do siatki rywali Mariusz Błaszczak. Wynik 6:1 okazał się końcowym. Tym samym Victoria od 12 kolejki wygrywa seryjnie każde spotkanie.

W meczu zabrakło kontuzjowanych Błażeja Gromniaka i Marcina Traczykowskiego. Na papiery z Niemiec oczekuje Marcin Chołuj. W Sudetach z kolei zabrakło wykartkowanych Piotra Osieckiego i Mariusza Byry. Co ciekawe, w spotkaniu wrócił nie oglądany w tym sezonie w barwach Sudetów Dawid Pala.

LIVE: WAŁBRZYSKA SERIE A: VICTORIA ŚWIEBODZICE VS SUDETY DZIEĆMOROWICE – 20 KOLEJKA

LIVE: WAŁBRZYSKA SERIE A: VICTORIA ŚWIEBODZICE VS SUDETY DZIEĆMOROWICE – 20 KOLEJKAKRZYŻANOWSKI VS WĄDOŁOWSKIWAR ZONE – STREFA WOJNYKOMENTUJĄ: PIOTR WALKOWIAK & JAKUB ZIMAZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA DZIAŁALNOŚCI NASZYCH PARTNERÓW: http://www.kpm-kancelaria.pl/https://www.brandit.com.pl/POLUBCIE NA FB: https://www.facebook.com/KPMKancelariaDoradcowPrawnych/https://www.facebook.com/agencjabrandit/UDOSTĘPNIAJCIE! POLUBCIE NASZ FAN PAGE!