Ekstraliga: Ciekawostki z meczu AZS PWSZ Wałbrzych vs Górnik Łęczna

Pozostajemy w temacie bitwy team’u AZS PWSZ Wałbrzych z Mistrzem Polski – Górnikiem Łęczna. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Ofensywy tradycyjnie nie brakowało. W meczu zaprezentowała się ta sama wyjściowa 11 co w starciu z Medykiem Konin.

W meczu zabrakło kontuzjowanych Dominik Dereń, Wiktorii Kuciewicz oraz Martyny Zańko. Czekamy ciągle na powrót Sabiny Ratajczak, której w tym sezonie jeszcze na boiskach nie oglądaliśmy.

Co ciekawe, pomimo groźnie wyglądającej kontuzji Katarzyny Rozmus w przytoczonym meczu z Medykiem to Kasia szybko wróciła do pełni sił i wespół z Anną Rędzią zagospodarowywały środek pola.

Swój bilans bramkowy przeciwko Łęcznej na 4 podwyższyła kapitan PWSZ – Małgorzata Mesjasz. Przypomnijmy, że reprezentantka Polski precyzyjnie zamieniła podyktowaną 11 na bramkową zdobycz.

Klaudia Fabova ustanowiła wynik spotkania w 90+6 minucie. To trzecia bramka Fabii w rundzie wiosennej, a 11 w premierowym sezonie w barwach PWSZ Wałbrzych. Fabi ustanowiła wynik meczu po raz 5. Wcześniej w rundzie jesiennej w 9 kolejce w Koninie z Medykiem w 90+5 minucie (3:3), 13 kolejce na wyjeździe z UKS SMS Łódź w 90′ (wygrana 1:0), 14 kolejce z GKS Katowice w 71′ (wygrana 1:0), w 18 kolejce z UJ Kraków w 62′ (wygrana 4:1).

Były to trzecie w historii punkty zdobyte w meczu z Łęczną. W sezonie 2016/2017 w 25 kolejce w Wałbrzychu padł remis 1:1, gdzie w 25′ bramkę zdobyła Małgorzata Mesjasz. W sezonie 2017/2018 w 10 kolejce piłkarki PWSZ zwyciężyły w Łęcznej 1:0 po bramce Oliwii Rapackiej w 4′. Wówczas była to jej pierwsza bramka w barwach PWSZ.

Niestety, w spotkaniu kontuzji doznała Julita Głąb. W polu gry w 55 minucie zmieniła ją Anna Zając. Trzymamy mocno kciuki za szybki powrót Julity do pełni sił.