Ekstraliga: Sytuacja w tabeli po 21 kolejce

Przed nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej Ekstraligi. Zanim kolejne emocje, to zwróćmy uwagę jak wygląda sytuacja w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej w polskiej piłce nożnje kobiet. Team AZS PWSZ Wałbrzych walczy cały czas o medale.

W remisowym spotkaniu 2:2 z Mistrzyniami Polski – Górnikiem Łęczna podopieczne trenera Kamila Jasińskiego wywalczyły 1, ale niezwykle cenny punkt. Czarni Sosnowiec pokonali spadającą do I ligi Polonię Poznań 11:0. Z kolei Medyk Konin zwyciężył AZS Wrocław 3:0.

Mimo, że strata do drugiej oraz trzeciej pozycji wzrosła do 5 punktów, to do końca sezonu pozostaje jeszcze spora liczba meczów.

AZS PWSZ Wałbrzych w klasyfikacji generalnej Ekstraligi zajmuje czwartą pozycję z dorobkiem 44 punktów i bilansem 13-5-3 (58-25). Na trzecim miejscu nadal utrzymują się Czarni Sosnowiec (49), oczko wyżej Medyk Konin (49). Lideruje Górnik Łęczna (55).