24/02/2021

A klasa: Zagłębie Wałbrzych vs Podgórze Wałbrzych – Transmisja

Podbudowani urwaniem punktów Herbapolowi Stanowice i Orłowi Lubawka, a także zwycięstwem z Błękitnimy Słotwina staną do walki w derbach z Podgórzem Wałbrzych. Mowa o Zagłębiu Wałbrzych, które w klasyfikacji generalnej Wałbrzyskiej Serie A pragnie zadomowić się w czołowej 10.

Podopieczni trenera Łukasza Wojciechowskiego (na zdjęciu) zawalczą na Arenie Dąbrowskiego z Podgórzem Wałbrzych. Przypomnijmy, że szkoleniowiec wrócił do gry w meczu z Expressem. Nie ukrywamy, że czekamy na jego kolejne wejście na boisko. Bardzo dobrą formę utrzymuje kapitan, bramkarz Daniel Gałek. Ofensywną odbudową można zauważyć u Jakuba Fijałkowskiego.

Z kolei Kamil Mocydlarz, napastnik zespołu trenera Pawła Majewskiego pragnie zwiększyć swoje bramkowe zdobycze w tym sezonie. Do zespołu wrócił na wiosnę defensywnie usposobiony piłkarz Adam Dudiak. Ostatnio w środku pola efektywnie piłkę rozgrywa Paweł Sajdak. Sam Majewski również – kiedy będzie taka potrzeba – może wkroczyć na boisko.

Derby rządzą się swoimi prawami, szczególnie na Arenie Dąbrowskiego, na której ciężko gra się niemal każdej drużynie Wałbrzyskiej Serie A. Zagłębie dwukrotnie zwyciężyło na Arenie w tym sezonie, z Herbapolem Stanowice oraz z Unią Bogaczowice. Pięciokrotnie zremisowało jako gospodarz w tym raz jako gość w derbach z Czarnymi Wałbrzych. Cztery razy Thorez na swoim obiekcie musiał uznać wyższość rywali.

Z Podgórzem ostatnio mierzyli się w 6 kolejce na wyjeździe. Wówczas to Zagłębie triumfowało 2:0 po celnych trafieniach Krystiana Żygało 8′ i Pawła Telegi 40′. Było to historyczne, pierwsze od dawien dawna zwycięstwo Zagłębia na Podgórzu.

Jak będzie teraz? Aby się przekonać oglądajcie naszą transmisję! Start w najbliższą sobotę (27.04.) od godziny 16:30 na naszej stronie facebook.

https://www.facebook.com/sportowywalbrzych/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.