08/03/2021

Ekstraliga: Derby – AZS Wrocław vs AZS PWSZ Wałbrzych – Transmisja

Nadchodzi ostatnia kolejka rundy zasadniczej w najwyższej klasie rozgrywkowej. W walce AZS PWSZ Wałbrzych o medale, 22 odsłona rozgrywek przynosi derbowe, wyjazdowe spotkanie z AZS Wrocław.

AZS Wrocław w dużej mierze – ponownie – odmłodzony kadrowo należy do niewygodnych przeciwników. Piłkarki trenują i rozgrywają swoje domowe mecze na boisku ze sztuczną nawierzchnią. To właśnie legendarny GEM będzie miejscem, gdzie ośmiokrotne Mistrzynie Polski zmierzą się z podopiecznymi trenera Kamila Jasińskiego.

Zespół z Wrocławia przeszedł bardzo dużo, wspomnianych zmian. Jednak należy przytoczyć, że drużyny walczą ze sobą od sezonu 2015/2016. Wówczas beniaminek Ekstraligi stawał do walki z niezwykle mocnym Wrocławiem. W tamtym okresie raz Wrocław wygrał na sztucznym przy Ratuszowej 6:3, a następnie na GEMie padł remis 1:1.

W 2016/2017 PWSZ w 8 kolejce na wyjeździe pokonał rywalki 3:1 (Oliwia Maciukiewicz 52′ – była piłkarka PWSZ, x2 Małgorzata Mesjasz 62′,80′ – Dominika Grabowska 45′ – aktualnie w Łęcznej). W 19 kolejce na Ratuszowej padł bezbramkowy remis, a w 26 piłkarki z Wałbrzycha sięgnęły po zwycięstwo na swoim stadionie 3:0 (Karolina Gradecka 14′ – była piłkarka PWSZ, x2 Małgorzata Mesjasz 67′,81′).

W 2017/2018 w ramach 9 kolejki zawodniczki z Wałbrzycha triumfowały na wspomnianym GEMie 2:0 (x2 Małgorzata Mesjasz 23′,68′). W 20 kol. pokonały w Wałbrzychu rywalki 7:0 (Dominika Dereń 8′, Katarzyna Rozmus 29′, x2 Małgorzata Mesjasz 49′,71′, Karolina Gradecka 79′, Oliwia Maciukiewicz 82′, Olena Klepatska 86′ – była piłkarka PWSZ). Wówczas Kasia Rozmus zdobyła swoją premierową bramkę w barwach PWSZ. Piłkarka debiutowała w meczu Ekstraligi w 15 kol. na wyjeździe z Czwórką Radom.

Aktualny sezon 2018/2019 przyniósł nam kolejną pokaźną wygraną w derbach naszego zespołu. W 11 kol. gospodynie zwyciężyły w Wałbrzychu zespół z Wrocławia 6:0 (Anna Rędzia 4′, Dominika Dereń 10′, x2 Klaudia Miłek 43′,63′, Małgorzata Mesjasz 46′, Dominika Głowacka 90′ – premierowa bramka w barwach PWSZ).

Bardzo dobra seria team’u PWSZ Wałbrzych trwa. Walka o medale cały czas się toczy, a kolejnym przystankiem będzie właśnie derbowe spotkanie z AZS’em Wrocław. Po remisie z Medykiem Konin i Górnikiem Łęczna piłkarki PWSZ mają na celowniku zwycięstwo.

Transmisję meczu AZS PWSZ Wałbrzych vs AZS Wrocław obejrzycie dzięki naszemu partnerowi F.O.C. HOLDING Dobrosław Kowalski właściciel marki KP&M Kancelaria.

Zapraszamy do odwiedzania działalności naszego partnera: xamax.pl http://kpm-kancelaria.pl/ i do bloga thetheatreofdreams.pl autorstwa właśnie Dobrosława Kowalskiego.

Facebook: https://www.facebook.com/KPMKancelariaDoradcowPrawnych/

https://www.facebook.com/thetheatreofdreamsbykowalski/

Plakat autorstwa naszego partnera Agencja Reklamowa Brandit – https://www.brandit.com.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/agencjabrandit/

Start transmisji na naszej stronie facebook już w najbliższą niedzielę (28.04.) od godziny 10:30.

https://www.facebook.com/sportowywalbrzych/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.