A klasa: Gladiatorzy wygrywają na Arenie Dąbrowskiego

Włókniarz Głuszyca drugi raz na wyjeździe zwyciężył w rundzie wiosennej rozgrywek Wałbrzyskiej Serie A. Gladiatorzy trenera Grzegorza Bachmatiuka zaczynają stabilizować formę. Wynik 1:0 na Arenie Dąbrowskiego – najtrudniejszym boisku w Wałbrzyskiej Serie A przypieczętował triumf piłkarzy walczących o medalowe pozycje.

Wygrali jesienią na Arenie z Zagłębiem, wygrali wiosną z Czarnymi, którzy nadal pozostają z jednym punktem w tej rundzie. Mimo wielu sytuacji ofensywnych Włókniarza bramka padła dopiero w drugiej odsłonie meczu za sprawą Sebastiana Kosiora i jego asysty wykorzystanej przez Kacpra Kulika w 68 minucie. Do przerwy 0:0. Po zmianie stron 0:1. Wynik okazał się końcowym.

Co ciekawe, w meczu nadal zabrakło kapitana Bartosza Iwanidisa z Głuszycy, ale za to na murawę wkroczył sam trener Grzegorz Bachmatiuk.

Czarni Wałbrzych 0:1 (0:0) Włókniarz Głuszyca

Kulik 68′

Czarni: Rudnicki B. – Ziątek, Zawadzki, Sęk, Rudnicki P., Nowicki, Mudzin M. (22′ Baszak), Kumor, Konsewicz, Kasprzyk (80′ Kula), Chodacki (46′ Gołek)

Arski

Włókniarz: Steciuk – Kameczura, Chmielarz, Dydrych, Kaźmierczak M., Kaźmierczak D. (69′ Rzeczkowski), Pietras, Kubacki, Walkowiczk, Kosior, Kulik (89′ Bachmatiuk)