05/03/2021

A klasa: KS Walim triumfuje w starciu z Górnikiem Wałbrzych

Team Roberta Rzeczyckiego przyjechał na Ratuszową z jednym celem, którym było zdobycie kompletu punktów w starciu z Górnikiem Wałbrzych. Misja wykonana i to w wielkim stylu.

Mimo, że Górnik otworzył wynik spotkania za sprawą bramek Mateusza Sobiesierskiego i Szymona Woźniaka, to na ataki i kontry ekipy z pod Wielkiej Sowy nie trzeba było długo czekać. Show rozpoczął się od 30 minuty. Tomasz Kowal strzelił bramkę kontaktową za sprawą wrzutki Damiana Krausa. Tomek wykończył akcję głową. Wynik 2:1 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron Walim narzucił swoje tempo gry i szybko wypracował przewagę pozycyjną. Z odległości 14 metrów Adrian Kraus z wolleja strzelił bramkę wyrównującą w 48 minucie spotkania. Artur Słapek minął bramkarza Kamila Reczulskiego i krótkim strzałem wyprowadził Walim na prowadzenie. Po kontrze w 68′ przy asyście Rafaela Siekiery kolejnym wykończeniem akcji popisał się wspomniany Kowal. Niedługo potem, bo w 75′ Kamil Drąg zanotował następną bramkę. Minutę później hat tricka skompletował Kowal ustanawiając tym samym pokaźny rezultat z korzyścią dla swojej drużyny.

Górnik Wałbrzych 2:6 (2:1) KS Walim

Sobiesierski 13′, Woźniak 30′ – x3 Kowal 35′,68′,76′; Kraus A. 48′, Słapek 57′, Drąg 75′

Górnik: Reczulski – Woźniak (64′ Kulik – 70′ Pazik), Jaworski, Rosicki, Winiarski, Sobiesierski, Mrowiec, Mitelsztet, Michalak (36′ Zakamarek), Domagała, Budzyński

Przybysz

Walim: Gut Ł. – Siekiera (78′ Drzewiecki), Byrski, Rzeczycki, Słapek, Miklas (58′ Gawryś) Kowal, Kraus D., Drąg, Skotnicki (85′ Gut P.), Kraus A.