Ekstraliga: Ciekawostki z meczu AZS Wrocław vs AZS PWSZ Wałbrzych

W ramach 22 kolejki rundy zasadniczej Ekstraligi team AZS PWSZ Wałbrzych rozegrał derbowe spotkanie na wyjeździe z AZS Wrocław. Piłkarki z Wałbrzycha zwyciężyły 3:1. Tradycyjnie pomeczowa dawka statystyk i ciekawostek.

W meczu zaprezentowała się nieco inna wyjściowa jedenastka niż w poprzednich dwóch spotkaniach z Medykiem Konin i Górnikiem Łęczna. Do 11 wróciła Jessica Pluta – ostatnio zaprezenowała się w wyjściowym składzie w 19 kolejce w wyjazdowym, zwycięskim meczu z Mitechem Żywiec (5:1). Jessi nie grała we wspomnianych starciach z Koninem (20 kol.) i Łęczną (21 kol.), a teraz zagrała na lewym skrzydle, wcześniej na prawej obronie.

W jedenastce zadebiutowała Dominika Głowacka i podobnie jak Pluta rozegrała pełny czas gry. Ofensywna piłkarka w 11 kolejce strzeliła na Ratuszowej bramkę właśnie drużynie z Wrocławia w 90 minucie ustanawiając wynik na 6:0.

Do gry po kontuzji wróciła Wiktoria Kuciewicz. Wika zmieniła w 69 minucie Katarzynę Rozmus. Ostatni raz Kucię oglądaliśmy w 18 kolejce, gdzie team PWSZ w Wałbrzychu pokonał UJ Kraków 4:1. Zawodniczka podczas transmisji meczów z Medykiem i Łęczną pełniła rolę ekspertki w naszym studiu SW Sport TV.

Marcjanna Zawadzka zdobyła swoją trzecią bramkę w tym sezonie, ale tym razem po rzucie rożnym bitym przez Klaudię Miłek. Idealnie ustawiona w polu karnym Wrocławia defensorka precyzyjnie strąciła piłkę głową do bramki rywalek. Co ciekawe, Zoja zdobyła trzy bramki, ale każda z nich egzekwowana była w inny sposób. Wcześniej celnie trafiała w 8 kolejce w wygranym 5:0 meczu z Mitechem w Wałbrzychu w 82 minucie ustanawiając tym samym wynik spotkania oraz w 9 kolejce z Koninem (3:3) w 51′.

Kapitan Małgorzata Mesjasz w meczu zdobyła dwie bramki. Pierwsza przy asyście wspomnianej Marcjanny, drugą głową przy wrzutce z rożnego Klaudii. Zawodniczka tym samym odnotowała swoją 11 bramkę w sezonie. Dodatkowo, Gosia najwięcej razy strzelała bramki wrocławskiej drużynie. Liczba zdobytych bramek w historii starć PWSZ z Wrocławiem w wykonaniu kapitan wynosi 13.

Co ciekawe, Mesjasz zdobywała po dwie bramki z Wrocławiem w 6 derbowych spotkaniach PWSZ.

W meczu zabrakło Oliwii Rapackiej, wykartkowanej Klaudii Fabovej oraz Julii Kowalczyk. Nie ujrzeliśmy także Martyny Zańko oraz rehabilitujących się Dominiki Dereń i Sabiny Ratajczak.

Team PWSZ od sezonu 2016/2017 nie przegrał meczu z AZS’em Wrocław. W tym okresie wygrał 6 spotkań, 1 zremisował bez straty bramki na własnym stadionie.