03/03/2021

Biegi: Pobiegną na Trójgarb

Przed nami ostatnia prosta w przygotowaniach do IV edycji Półmaratonu Górskiego „Z flagą na Trójgarbie”. Półmaraton to cykliczna impreza biegowa organizowana 2 maja każdego roku na przemian przez dwie partnerskie Gminy: Czarny Bór i Stare Bogaczowice, wykorzystująca potencjał przyrodniczo-turystyczno-sportowy drzemiący w Górze Trójgarb, która łączy nierozerwalnie te tereny.

Rywalizacja odbywa się w 8 kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz dodatkowo w kategorii Open na dystansach ok. 11 i 22 km. Tegoroczna edycja zawodów, będzie tym atrakcyjniejsza, że na szczycie Trójgarbu powstała Wieża Widokowa, która od momentu otwarcia podbiła serca turystów z całej Polski. Pojawiła się również dodatkowa infrastruktura w postaci tablic informacyjnych, ław i miejsc odpoczynku. Tym bardziej liczymy w tym roku na bieganie z rekordową frekwencją we wspaniałych okolicznościach przyrody. Do tej pory zapisało się już ponad 200 zawodników.

Na zawodników czekają puchary, medale i bogate pakiety startowe zawierające produkty lokalnych producentów: sery ze Spółdzielni Mleczarskiej KaMos z Kamiennej Góry, napój ważony w Browarze Miedzianka, chipsy warzywne VEGE Enjoy o smaku Papryki firmy Kuhne, cukierki ze Śnieżki ze Świebodzic, pastę do zębów firmy Colgate oraz odżywki dla sportowców firmy ISOSTAR.

źródło: UG Czarny Bór

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.