Biegi: Za nami II etap biegów Szlakiem Zamków Piastowskich

Jakub Zima

W ramach finałowego II Etapu Biegowego Turnieju Rycerskiego „Szlakiem Zamków Piastowskich” – w Zagórzu Śląskim w minioną sobotę odbył się  XII bieg na Zamek Grodno . Z centrum Zagórza Śląskiego, na trasę liczącą 10 kilometrów dla mężczyzn i 8 kilometrów dla kobiet, wystartowało 86 zawodników.  Do pokonania biegacze mieli trudną trasę, wijącą się wśród ścieżek rezerwatu przyrody Góra Choina,  z metą na dziedzińcu średniowiecznego Zamku Grodno.

Uczestnicy, w trakcie oczekiwania na wyniki,  mieli możliwość zwiedzenia zamku. Wręczenie nagród odbyło się na dziedzińcu zamkowym. Zawodnicy otrzymali medale, puchary, miniatury Zamku Grodno oraz liczne nagrody. Atrakcją było wspólne smażenie kiełbasek przy ognisku.Organizator etapu Wałbrzyski Klub Biegacza Podzamcze Zamek „Książ” i Centrum Sportu w Walimiu.

źródło: UM Walim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

B klasa: Skalnik na fotelu lidera. Płomyk lepszy w derbach

Na co dzień emocjonujemy się rozgrywkami wałbrzyskich grup piłkarskich, zapominając jednocześnie o trzech drużynach, które są granicach administracyjnych Powiatu Wałbrzyskiego, ale grają rozgrywkach organizowanych przez Jeleniogórski Związek Piłki Nożnej. W jeleniogórskiej klasie B grają: Skalnik Czarny Bór, Husaria Grzędy i Płomyk Borówno. Rozgrywana w dniach 4-5 maja 16 kolejka przyniosła […]