Petanque: Zagrali w XV Międzynarodowym Festiwalu w Jedlinie

Jakub Zima

Na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego “Active” przy ulicy Kłodzkiej rozpoczął się dwudniowy XV Międzynarodowy Festiwal Petanque.

foto użyczone

Warto zaznaczyć, że Międzynarodowy Festiwal Petanque w Jedlinie-Zdroju to jedna z największych imprez gry w bule w Polsce. Na jedlińskim bulodromie pojawiają się zawodnicy z Polski, Francji, Czech, Niemiec i Słowacji. Petanque ma w Jedlinie-Zdroju bardzo długą tradycję i szerokie, powiększające się z roku na rok grono miłośników. Podczas Festiwalu rywalizują ze sobą drużyny dwuosobowe, czyli dublety i drużyny trzyosobowe – triplety. Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Petanque jest KS Petanque Jedlina-Zdrój, a partnerem wydarzenia Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.

foto użyczone

źródło: UM Jedlina-Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Biegi: Za nami II etap biegów Szlakiem Zamków Piastowskich

W ramach finałowego II Etapu Biegowego Turnieju Rycerskiego „Szlakiem Zamków Piastowskich” – w Zagórzu Śląskim w minioną sobotę odbył się  XII bieg na Zamek Grodno . Z centrum Zagórza Śląskiego, na trasę liczącą 10 kilometrów dla mężczyzn i 8 kilometrów dla kobiet, wystartowało 86 zawodników.  Do pokonania biegacze mieli trudną trasę, […]