18/01/2021

Kolarstwo: Górale wracają do Parku Sobieskiego

Światowa czołówka kolarstwa górskiego w weekend ponownie zawita do Wałbrzycha. Wyścig „Górale na Start” od 3 lat obecny był w międzynarodowym kalendarzu wyścigów z kategorią UCI C2. W tym roku dzięki udanej współpracy KKW Nexelo Wałbrzych z Gminą Wałbrzych oraz Spółką Aqua-Zdrój wyścig awansował do rangi UCI C1 i jest tym samym drugim pod względem rangi wyścigiem w Polsce.

Dla zawodników startujących w  kategorii Elita będzie to okazja do zdobycia punktów w rankingu światowym, które mogą zadecydować o udziale w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Na listach startowych widnieje już 6 narodowości a swój start potwierdziła min. wicemistrzyni olimpijska z Rio- Maja Włoszczowska.

Oprócz zawodników z zagranicy, w Wałbrzychu zjawią się najlepsi zawodnicy z całej Polski biorący udział w rywalizacji w cyklu Pucharu Polski MTB. W najliczniejszych wyścigach dnia na trasie znajdować się może jednocześnie ponad 100 zawodników- to jest gwarancja spektakularnego widowiska dla każdego kibica.

Harmonogram Startów- Park im. Jana III Sobieskiego, Sobota, 11 maja:

  • 09:00- Wyścigi dodatkowe dla amatorów
  • 10:00- kategoria Żak, Żakini, Młodzik i Młodziczka
  • 11:00- kategoria Junior Młodszy
  • 12:20- kategorie Juniorka Młodsza, Juniorka, ELITA KOBIET
  • 14:05- kategorie Junior, ELITA MĘŻCZYZN
  • 15:45- Wyścigi dla dzieci
  • 16:45- Ceremonia Dekoracji

Na trasie wyścigu podczas wyścigów Elity w godzinach 12:00-15:45, w najbardziej charakterystycznym punkcie trasy, Rockgardenie Nexelo,  rozstawiona będzie „Strefa Kibica” z muzyką i komentarzem na żywo.  Zapraszamy wszystkich kibiców do aktywnego wspierania zawodników w walce z trasą i konkurencją!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.