Ekstraliga: Zwycięstwo z Łodzią w pierwszej bitwie grupy mistrzowskiej

SONY DSC

Team AZS PWSZ Wałbrzych rozegrał na własnym stadionie pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej Ekstraligi. Kolejka 23 podobnie jak rok temu przyniosła nam starcie z UKS SMS Łódź, które do najłatwiejszych nie należało. Piłkarki z Wałbrzycha stanęły jak zawsze na wysokości zadania podtrzymując zwycięską passę kontynuując jednocześnie drogę do medali.

Bezbramkowy remis do przerwy i duża praca lini obronnych zarówno PWSZ i Łodzi. Fantastyczna czwórka: Monika Kędzierska, kapitan Małgorzata Mesjasz, Marcjanna Zawadzka i Jagoda Szewczuk skutecznie niwelowały groźne ataki Łodzianek. Bramkarka Jagoda Sapor również poradziła sobie ze strzałami, a jeśli chodzi o ofensywę, kreacje ataków szlifowane były przez skrzydła. Oliwia Rapacka przjmowała często piłki ze środka pola grane przez Annę Rędzie i Katarzynę Rozmus, a z drugiej strony podłączała się Julita Głąb. Napastniczki Klaudia Fabova i Klaudia Miłek szukały złotego sposobu na rozbicie szeregów obronnych HollyŁódź.

Po zmianie stron zawodniczki trenera Kamila Jasińskiego ponownie, cierpliwie starały się rozgrywać atak pozycyjny. Wynik spotkania został otwarty po rzucie karnym. Wiktoria Zieniewicz z Łodzi faul’owała w polu karnym wspomnianą Rędzie. Jedenastkę na bramkową zdobycz w 51 minucie wzorowo zamieniła Gosia Mesjasz. Kolejnych prac w obronie, pomocy czy ataku nie brakowało. Łódź szukała bramki wyrównującej, a nasz PWSZ podwyższenia wyniku. W 85′ minucie Ania Rędzia posłała potężną piłkę z głębi pola za kołnierz obrończyń, którą przyjęła Klaudia Fabova. Słowaczka odegrała w polu karnym futbolówkę na wbiegającą Klaudię Miłek, która dołożyła potężny strzał wybroniony przez bramkarkę Oliwię Szperkowską. Piłka trafiła spowrotem pod nogi Miłek, która zagrała na wbiegającą Rędzie, a ta z pierwszej celnie trafiła do siatki rywalek rozbijając przy tym poprzeczkę. Wynik 2:0 okazał się końcowym.

AZS PWSZ Wałbrzych 2:0 (0:0) UKS SMS Łódź

Mesjasz 51′ (k), Rędzia 85′

PWSZ: Sapor – Kędzierska, Mesjasz, Zawadzka, Szewczuk, Rozmus, Rędzia (90+1 Głowacka), Głąb (62′ Ostrowska), Rapacka (65′ Pluta), Fabova (90+2 Kowalczyk), Miłek (89′ Kuciewicz)